AVE MARIA už dnes v katedrále! Moc už prý se těší účinkující i návštěvníci

Krásné skladby, adventní atmosféra a příjemné zážitky – už dnes vpodvečer 8. prosince od 18 hodin se můžeme těšit na adventní koncert AVE MARIA v plzeňské katedrále sv. Bartoloměje. Skladby Charlese Gounoda, Franze Schuberta či Wolfganga Amadea Mozarta tam přednese vynikající sopranistka Miriam Čížková. Na varhany bude hrát regenschori katedrály Aleš Nosek. Milým hostem tohoto krásného koncertu je Plzeňský dětský sbor, který se představí pod vedením sbormistryně Bedřišky Koželuhové. Celým koncertem návštěvníky slovem provede Jiří Hlobil.

Na koncert se moc těší i protagonistka celého představení Miriam Čížková, která je v Plzni doma, ale letos vystupuje nejen po celém  Česku a má za sebou hodně úspěšných koncertů a několik – také velmi úspěšných – i v zahraničí. Především ve Francii, což ji velmi potěšilo. “Byl to kdysi můj sen – koncertovat v zemi galského kohouta. A vidíte – sny se plní!” – usmívá se. “Vystupovala jsem tam na několika koncertech nejen tento rok, ale spolupráce bude pokračovat i v roce příštím. Už se moc těším. Nejen na tu Francii, ale teď nejvíc na dnešní večer v katedrále,” dodává.

Záštitu nad koncertem převzali radní města Plzně pro kulturu a památkovou péči Eliška Bartáková a starosta Městského obvodu Plzeň 3 David Procházka.

Vstupenky na tento jedinečný koncert zakoupíte ve všech prodejních místech Plzeňské vstupenky – https://www.plzenskavstupenka.cz/cs/prodejni-mista a samozřejmě i na portálu Plzeňské vstupenky – https://www.plzenskavstupenka.cz/…/FH… Lze je zakoupit i na místě před koncertem.

Je také možné rezervovat si místa i vstupenky na tel. 605 128 734, nebo si je koupit těsně před koncertem.

Zdroj: Dobroslav, z. s.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *