Asociaci symfonických orchestrů a pěveckých sborů ČR povede Lenka Kavalová

Mimořádné pocty v oblasti kultury se dostalo ředitelce Plzeňské filharmonie Lence Kavalové. Ta byla na řádné Valné hromadě v Mariánských Lázních většinovým hlasem zvolena do čela významné Asociace symfonických orchestrů a pěveckých sborů České republiky. Valná hromada asociace tak ve volbě mimo jiné ocenila její dlouholeté zkušenosti, úspěšné působení v čele Plzeňské filharmonie a výsledky, kterých po mnoho let s orchestrem dosahuje. Na tomto postu nahradí dosavadního předsedu ASOPS ČR Romana Dietze, který byl v jejím čele od roku 2005.

Asociace symfonických orchestrů a pěveckých sborů (ASOPS ČR) je vrcholným reprezentantem symfonických orchestrů a sborů z celé České republiky a na nejvyšší možné úrovni zastupuje jejich zájmy, a to nejen v ČR, ale i v celé Evropě. Asociace je členem Unie zaměstnavatelských svazů a České hudební rady, úzce spolupracuje s Ministerstvem kultury ČR, Asociací profesionálních divadel ČR a Svazem evropských asociací zaměstnavatelů živého umění PEARLE se sídlem v Bruselu.

„Jako členka Výboru ASOPS pracuji již od roku 2013. Mého zvolení na pozici předsedkyně ASOPS ČR si velmi vážím a děkuji mým kolegům – ředitelům ostatních filharmonií, symfonických orchestrů a profesionálních pěveckých sborů, působících v naší republice – za důvěru, kterou mi tímto vyslovili. Je to pro mne čest a ocenění mé dosavadní práce. Jsem připravena udělat maximum pro zlepšování podmínek a fungování všech symfonických orchestrů a pěveckých sborů v České republice. Moji volbu vnímám jako významnou rovněž pro město Plzeň, které je zakladatelem Plzeňské filharmonie o. p. s. Díky dlouhodobé finanční podpoře města Plzně a významné finanční podpoře Plzeňského kraje můžeme lidem přinášet kvalitní kulturní zážitky,“ komentuje svůj nový post Lenka Kavalová.

Lenka Kavalová se narodila roku 1971 v Sokolově. V roce 1992 absolvovala Konzervatoř Plzeň v oboru violoncello, v roce 2001 promovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde v oboru Hudební věda získala magisterský titul. Od roku 2009 je ředitelkou Plzeňské filharmonie o. p. s., v letech 2013 – 2015 byla členkou skupiny Kultura (Kandidatura – Plzeň EHMK 2015), od roku 2013 je ředitelkou mezioborového festivalu Smetanovské dny a od téhož roku rovněž členkou Výboru ASOPS ČR, od roku 2014 je předsedkyní Revizní komise Asociace hudebních festivalů ČR. Má dlouholetou praxi v oblasti hudebního managementu, od roku 2012 přednáší Hudební management na plzeňské konzervatoři, získala řadu ocenění, certifikátů, významných hudebních kritik. S Plzeňskou filharmonií dosáhla dvakrát Umělecké ceny města Plzně v kategorii Významná kulturní událost roku (2014 – provedení Rekviem, op. 89 Antonína Dvořáka a 2015 – projekt Umělec a totalita), či ocenění Classic Prague Awards 2017 v kategorii Nahrávka roku. Od roku 2021 je rovněž ředitelkou Kruhu přátel hudby.

Zdroj: Plzeňská filharmonie, foto dvojka.rozhlas.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *