Vítězem ankety o nejlepšího sportovce posledních 30 let je hokejista Martin Straka

Nejlepším sportovcem Plzeňského kraje za posledních 30 let je hokejista Martin Straka. Rozhodla o tom anketa vyhlášená Nadací sportující mládeže ve spolupráci s Nadačním fondem západočeských olympioniků. 

Mezi nominovanými osobnostmi, které se významně zapsaly do historie nejen tuzemského sportu, byla celá řada vynikajících sportovců nedávné minulosti: Petr Čech (fotbal), Kateřina Emmons (sportovní střelba), Andrea Sestini Hlaváčková (tenis), Filip Jícha (házená), Roman Kreuziger (cyklistika), Michal Michalík (moderní pětiboj), Jiří Mužík (atletika), Jan Řehula (triatlon), Martin Straka (lední hokej), Barbora Strýcová (tenis), Jaroslav Špaček (lední hokej), Zdeněk Štybar (cyklistika).

O vítězi ankety rozhodovalo hlasování veřejnosti na internetu a sportovní fanoušci tak mohli vyjádřit své preference a hlasovat pro svoje oblíbené osobnosti. Celkovým vítězem se stal olympijský vítěz z Nagana a mistr světa v ledním hokeji Martin Straka, který pamětní plaketu za vítězství v anketě převzal osobně z rukou plzeňského primátora Romana Zarzyckého.

„Martina Straky si vážím jako hokejisty i jako člověka, se kterým jsem měl možnost spolupracovat na bázi hokejového klubu. Martin patří mezi symboly naší zlaté hokejové éry korunované úspěchem v Naganu. Dodnes si pamatuji euforii, kdy se vrátil z NHL do české extraligy, aby převzal plzeňskou škodovku a dovedl ji jako majitel i hráč k historicky prvnímu titulu. Jsou to mimořádné úspěchy, které se zapsaly do dějin českého hokeje i města Plzně,“ řekl primátor Roman Zarzycký.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *