Ani horko Plzeňské farmářské trhy nezastaví

Plzeňské farmářské trhy pokračují i navzdory panujícímu vedru! Přestávka v jejich pořádání nepřichází v úvahu. V sobotu 15. srpna se Plzeňské farmářské trhy uskuteční letos již po třinácté. Náměstí republiky oživí hruba čtyřicítka prodejců fajnového jídla. Start farmářských trhů je tradičně v 8 hodin a konec ve 12 hodin. Plzeňské farmářské trhy pořádá sdružení Envic.

Horko a sucho ovlivňuje produkci jídla…

Sdílení výkyvů počasí se sedláky, kteří jezdí na Plzeňské farmářské trhy, nás vrací k podstatě výroby jídla. Většina spotřebitelů nepřemýšlí o těžkostech farmářů potýkajících se suchem a vedrem. Pokud nakupují v supermarketech nijak se jich tyto extrémní výkyvy počasí nedotknou. Opačnou zkušenost mají spotřebitelé nakupující na farmářských trzích a ve Farmářských obchodech v našem kraji.

„Například chovatel králíků pan Herman nemůže na sobotní trhy přijet, protože v těchto vedrech králíci málo jí.  Pěstitel hlívy ústřičné a žampionů pan Tejkal čeká na ochlazení, aby mohl opět řádně houby pěstovat. Ani ten na trhy nepřijede. Další farmáři se potýkají s nedostatkem krmiva pro svá zvířata nebo vody pro zavlažování svých polí“, vysvětluje Tomáš Popp koordinátor Plzeňských farmářských trhů ze sdružení Envic. Přesty tyto těžkosti se Plzeňské farmářské trhy uskuteční a budou plné vynikajícího jídla.

 

Fajnové jídlo…

Na Plzeňských farmářských trzích 15. srpna si budou moci milovníci fajnového jídla nakoupit například za studena lisované oleje a ochucené bezlepkové mouky. Plzeňská výrobna Dědolej se na trzích zabydlela.

Paní Šmondrková vyrábí úžasnou čokoládu a v létě se pustila do výroby zmrzlin, která je také báječná. V letních vedrech přijde nakupujícím zmrzlina velmi vhod.

Trh bude plný zeleniny. Nabídnou ji – rodina pana Kostky z Českých Kopist, paní Vočadlová ze Zlínska, pan Kreysa z Horní Kamenice nebo zelináři z Částkova.

Výborné džemy, sirupy a jiné dobroty pravidelně na trhu prodává paní Macháčková. Úžasná sušená rajčata bude prodávat Sandra Černá. Tahle šikovná dáma vyrábí i různá pesta, lilky v olivovém oleji, kořenící směsi apod.

Prodávat se budou i bylinky od vyhlášeného pěstitele bylinek pana Fröhlicha z Písku.

Pekaři ze čtyř pekáren – Dobřanské pekařství, pekařství Zídková, pekařství Rendl a Sebera napečou křupavé, voňavé pečivo.

Čerstvé i zpracované ryby budou pocházet z CHKO Český les a rybářství Třeboň.

Maso a báječné uzeniny nachystají tito uzenáři a chovatelé – Angus Farm ze Soběsuk, Dvořák z Bělé nad Radbuzou, Zelený z Drouhavče, Plzák ze Dřevěné ulice v Plzni a Dědova spíž. Kuřata a krůty odchované nedaleko Františkových lázní na farmě Zephyr jsou báječné. Proto ani ty nemohou na trzích chybět. Zvěřinové speciality bude prodávat ZEFA VOLARY.

Kompletní seznam prodejců najdete na www.plzensketrhy.cz.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *