Alfu čekají v sezóně ještě dvě premiéry, chystá se ale také na představení v Divadle J. K. Tyla

Ve druhé polovině sezóny 2018/19 připravuje soubor Alfy dvě vlastní premiéry „Jako knoflík v  hlavě“ a „Cirkus zlodějů“ a uvede také inscenaci dětského tvůrčího studia „Hanin kufřík“. Po  delší době bude Alfa opět spolupracovat s  Divadlem J. K. Tyla, loutkoherci uplatní své umění v opeře „Iris“. Kapela Fortel, složená z  herců a techniků Alfy, pozve do  Moving Station na  společný koncert s  pražským hereckým uskupením Jelení loje. Divadlo Alfa bude ve druhé polovině sezóny hostem několika domácích festivalů a zavítá i do  Polska. Z  hostujících divadel se na jevišti Alfy představí pražské Divadlo pod  Palmovkou.

„Na domovské scéně hrajeme nejčastěji dopoledne pro školy a školky. Máme ale i sobotní odpoledne, především pro rodiny s  dětmi, a několikrát do roka také večerní představení. Tím nejbližším bude 21. ledna naše poslední novinka Kde domov můj?, která sleduje uplynulé století od kuchyňského stolu, očima jedné plzeňské rodiny. O představení je velký zájem a bylo rychle vyprodáno, nabízíme proto další večerní termín 15. dubna od 19 hodin,“ zve ředitel Divadla Alfa Jakub Hora.

Hostující Palmovka
11. února bude hostem Alfy pražské Divadlo pod Palmovkou, které uvede v  19 hodin představení Poslední důvod, proč se nezabít. Za divadelní adaptací pozoruhodného blogu stojí Tomáš Dianiška a představení je určeno dospělým divákům.

Hanin kufřík
Herečka Martina Hartmannová připravila s  dětmi z  tvůrčího studia Divadla Alfa inscenaci podle knihy Hanin kufřík: příběh dívky, která se nevrátila. Na základě kufříku zapůjčeného z osvětimského muzea vypráví o osudu Hany Bradyové z  Moravy, která byla kvůli svému židovskému původu ve 13 letech zavražděna v  koncentračním táboře. Kufřík vypátralo Tokijské centrum pro studium holocaustu a vznikla kniha i dramatické zpracování tohoto pohnutého a silného osudu. Příběh dovyprávěl Hanin bratr Jiří Brady, který jediný z rodiny holocaust přežil a celý život o něm vydával svědectví. Kniha a hra byly přeloženy do 35 jazyků, Hanin příběh bývá srovnáván se slavným deníkem Anny Frankové. Inscenace dětského tvůrčího studia bude zároveň i uctěním památky Jiřího Bradyho, který před  několika dny zemřel. Alfa uvede Hanin kufřík 22.  března v  18  hodin.

Fortel a Jelení loje
Na 8. února si plzeňská skupina Fortel, složená z herců a techniků Divadla Alfa, pozvala hosta – pražskou hereckou skupinu Jelení loje. Společně vystoupí od 20 hodin v centru Moving Station. Jelení loje už v Plzni dlouho nehostovaly: herečky (například slovinská herečka Elena Volpi nebo členka Divadla Drak Johana Vavřínová) a herec Vašek Jelínek se na  nějakou dobu odmlčeli, dámy se věnovaly mateřským povinnostem. V únoru si na  chvíli odskočí od dětí a diváci se mohou opět kochat krásou jejich tváří a zpěvů. Hostitelská plzeňská skupina Fortel nabídne experimentální recyklační
folk-rock-swing-pop. Všechny písně byly složeny, texty napsány. Je škoda je vyhodit. Je možné je recyklovat? Fortel už míchá vášnivý ekologický hudební koktejl…

Loutka v  opeře
Loutkoherci Divadla Alfa budou po určité době opět spolupracovat při realizaci inscenace Divadla J. K. Tyla. „V rámci opery Pietra Mascagniho Iris budou herečky Lenka Lupínková – Válková a Radka Mašková a herec Martin Bartůšek vodit loutku ve  stylu japonského divadla bunraku. Tato loutka bude vyrobena v  našich dílnách,“ uvedl Jakub Hora. (tz)

 

Foto Divadlo Alfa Plzeň:

  1. Divadlo Alfa – úspěšná inscenace Kde domov můj
  2. Kapela Fortel
  3. Z vystoupení Divadla Pod Palmovkou

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *