Absolutní vítěz Prázdninové štafety bude kmotrem v plzeňské zoo. Jaké mládě to bude se dozvíme v srpnu

Letošní Prázdninová štafeta po turistických cílech Plzeňského kraje a jeho sousedních regionů vstupuje do druhé poloviny s oznámením jedné velké novinky. Absolutní vítěz, který navštíví nejvíc prázdninových cílů, se stane kmotrem vzácného zvířecího přírůstku v plzeňské zoo!

Křtiny budou v září, ale zoo ještě nechce prozradit jakého zvířete se budou týkat, protože má přijít na svět až na přelomu července a srpna. Podle zdroje přímo uvnitř zahrady má jít o vzácný přírůstek druhu, který chová jen málokterá zoo, anebo dokonce žádná jiná v Česku.

„Dlouho jsme přemýšleli, jak soutěž ještě víc ozvlášnit,“ říká František Hykeš ze spolupořádajícího spolku Iris. „Stejně jako každý geniální nápad i ten se křtinami vznikl vlastně náhodou,“ usmívá se. Při prohlížení krásných fotografií, které soutěžící posílají, vykřikl prý náměstek plzeňského hejtmana Ivo Grüner, že když máme od dětí tak krásné obrázky, musíme zase my pro ně vymyslet nějakou „bombu“. Co třeba pokřtít něco výjimečného v zoo! Náměstek přišel s nápadem a všichni okolo to dojednali. Nejdůležitější byl souhlas ředitele plzeňské zahrady Jiřího Trávníčka. A i ten byl pro.

Letošní léto v Česku tráví mnohem víc lidí než jindy. A je to poznat i na Prázdninové štafetě s číslem ročníku 17. O rodinné výlety a o soutěž lákající na zajímavá místa Plzeňského kraje je letos mnohem větší zájem než jindy.

Prázdninová štafeza nabízí padesát turistických cílů, mezi nimiž jsou hodně známé památky, hrady a zámky v regionu, ale také nové naučné stezky, rozhledny či zajímavé přírodní útvary.  A protože řada rodin musí po pandemii šetřit více, než v jiných letech, zařadili pořadatelé do soutěže víc míst bez vstupného. Několik cílů je nově v Brdech, které představují stále něco nového a neokoukaného. A protože už dřív měly o soutěž zájem i děti ze sousedních regionů, zařadila Štafeta nově i „ochutnávky“ turistických cílů právě u sousedů v jižních a středních Čechách, na Karlovarsku a v bavorském příhraničí.

Do soutěže je možné se ještě přihlásit a usilovat tak o šanci být kmotrem zvířátka v zoo nebo získat rodinný výlet do německého zábavního parku Vše potřebné najdou zájemci na adrese: http://stafeta.plzensky-kraj.cz.

Foto Zoo Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *