10 000 žlutých narcisů pro Plzeň

Na podzim loňského roku občanské sdružení ENVIC zahájilo projekt Rozkvetlá Plzeň. Stalo se tak díky podpoře programu Pěstuj prostor. Jeho smyslem bylo společně s místními občany po celé Plzni vysázet 10 000 žlutých narcisů. Celkem se do výsadeb zapojilo téměř 1 200 lidí. Narcisky právě kvetou a zdobí celé město Plzeň.

 

„Po šedivé zimě má radost z tisíců žlutých jarních květů narcisek každý Plzeňan. Ale nejen to. Kdo přímo sázel, jejich blízcí a rodiny, teď jistě své okolí, kde vykvetly „jejich“ narcisky, již nevnímají jako něco anonymního, ale jako součást svého domova. Alespoň to bylo myšlenkou celého projektu“, říká Václav Čubr, koodrinátor projektu ze sdružení Envic.

Z podzimního sázení i jarního kvetení vznikla celá spousta fotografií –  facebook Pěstuj Plzeň (https://www.facebook.com/pages/Pěstuj-Plzeň/488310564523826?fref=ts) a envic-sdruzeni.cz (http://www.envic-sdruzeni.cz/krajina-verejny-prostor/rozkvetla-plzen/).

„Lidé, kteří s námi na podzim sázeli, posílají fotografie a píší, jakou jim žluté květy dělají radost. A to je i naše radost. Bohužel se najdou i tací, kteří květy trhají po stovkách. Klidně otrhají celý záhon, na kterém pak nezbude jediný květ. Těch kvetoucích je ale drtivá většina a už nyní se snad spolu se všemi těšíme na příští plzeňské žluté jaro“, dodává Václav Čubr.

Sdružení Envic dlouhodobě usiluje o zvyšování kvality života především v Plzni. Podobných projektů realizuje s podporou projektu Plzeň 2015 i bez ní více – Plzeňské farmářské trhy, Zahradnické dílny, Zapomenutá zahrada, Sousedský večer…           (tz)

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *