Vyhrajte s Českým pohledem vstupenky do zážitkových parků St. Englmar či na bobovou dráhu v Maibrunn

Chcete vyhrát vstupenky do zážitkového parku v St. Englmar či na nejdelší bobovou dráhu v Bavorském lese hned vedle v malé obci Maibrunn?

Odpovězte na otázku, kdy se v parku v St. Englmar koná letos Zimní jarmark.

Odpověď nám pošlete na e-mailovou adresu redakce@ceskypohled.eu nejpozději do 28. října 2017 a pak už stačí, abyste měli štěstí a vstupenky jsou vaše!

Nejen stezka v korunách stromů, ale i stezka optických klamů, lanový park pro vaše děti, k tomu pohled na živé lamy a skvělá atrakce – dům vzhůru nohama! Navštivte les plný divů se stezkou v korunách stromů WaldWipfelWeg nedaleko hranic v Bavorsku. 

Městečko St. Englmar leží nedaleko hranic s Českou republikou, v blízkosti obce Viechtach (50 km od Železné Rudy, 40 km od Folmavy, 90 km od Strážného). Vedle Sankt Englmaru je malá obec Maibrunn, kde v překrásné přírodě Bavorského lesa najdete v nadmořské výšce více než 800 m jedinečnou stavbu – Lesní cestu v korunách stromů (WaldWipfelWeg). Asi kilometr od lesní cesty najdete zážitkový park s nejdelší bobovou dráhou v Bavorském lese.

WaldWipfelWeg

Za dobrého počasí nabízí skvělý rozhled po okolí až k Dunaji a vrcholkům Alp. Lesní cesta v korunách stromů je umístěná na 30 metrových pilotech, navazuje na přírodní zážitkovou stezku, která je naučně zpracována a přináší zábavu i poučení pro všechny věkové kategorie. Najdete zde i zajímavou stezku stezku optických klamů.

Stezka v korunách stromů je bezbariérová, i rodiny s malými dětmi v kočárku se všude bez problémů dostanou.  Cesta je 2,5 metrů široká, postavená z modřínového dřeva. Stezka je otevřena po celý rok.

Unikátní dům vzhrůru nohama

Obrovským zážitkem je návštěva domu vzhůru nohama. To se nedá popsat, to prostě musíte vidět!!

Najdete zde útulnou restauraci s domácí kuchyní. V létě navíc oceníte krásnou velkou terasu s nádherným výhledem. A ceny v německých restauracích nejsou o moc vyšší než u nás. Poslední dobou se naopak stává, že právě u našich sousedů je možné si pochutnat lépe a výhodněji.

Ráj pro děti

Pro děti je přímo v areálu stezky několik atrakcí. Užít zábavy si mohou na lezecké stěně, v dětském lanovém parku, v indiánském týpí. Mohou si prohlédnout alpaky, klokany, lamy a ovce ve volných výbězích. V případě nepříznivého počasí je pro naše juniory k dispozici indoorová hala o rozloze 200 m2.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *