SOUTĚŽ: Kdo řídil plzeňskou zoo v počátcích její pětadevadesátileté historie?

Plzeňská zoo vznikla v roce 1926 v městské části Doudlevce a v dnešním jednadvacetihektarovém areálu na Lochotíně působí od roku 1963. Jako jediná v České republice je zároveň sloučena v překrásný funkční celek s botanickou zahradou a v centru města má detašovanou moderní expozici AKVA-TERA.
Mezi speciality plzeňské zoo patří chov zvířat v přirozených a přitažlivých podmínkách. Nové expozice tvoří výseky celých biotopů s charakteristickými druhy rostlin a živočichů. Velmi často tak nežije ve výběhu jedno zvíře nebo jediný druh, ale několik druhů najednou. Rostliny a živočichové jsou v plzeňské zoo podle Generelu vývoje z roku 1996 umisťováni podle světadílu svého původu respektive přesněji zoogeografické oblasti a zahrada byla rozdělena do několika světových částí. Stále více je chována ohrožená fauna ostrovů jako jsou Filipíny či Madagaskar.
Letos zoo slaví pětadevadesáté narozeniny. A za tu dobu má na kontě spoustu chovatelských úspěchů a získala si renomé nejen v Česku, ale i za hranicemi. Podíl na tom jistě mají i ti, kdo zahradu zakládali a vedli. Takže se přímo nabízí dnešní soutěžní otázka, tedy vlastně úkol. Kdo správně napíše celé jméno a příjmení prvního a druhého správce zoo, má šanci získat zajímavou knížku o zahradě a jejích zvířecích obyvatelích. Trošku napovíme: první správce zoo byl v jejím čele šest prvních let a druhý dlouhých jednadvacet let (v období 1932-53).
Odpovědi nám pošlete do 15. prosince na e-mailovou adresu: obchod@ceskypohled.eu. Ze správných odpovědí vybereme tři šťastlivce, kteří získají knížku.
Ilustrační foto Zoo Plzeň – kuandu obecný

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *