SOUTĚŽ: Kdy začali v plzeňské zoo s chovem žiraf a nosorožců? Za správnou odpověď můžete vyhrát pěknou knížku

Plzeňská zoo prožívá v létě 2018 svou 92. sezónu. Návštěvníci si užívají všechny expozice, přírůstky služby a novinky z posledních let. Hvězdou zahrady je nejen samice nosorožce indického Růženka, šimpanzi a tučňáci, ale v poslední době i rodina lvů berberských s mláďaty. K Baqirovi z listopadu 2017 se přidala neposedná květnová trojčata. To vše můžete mít i doma, v pěkné obrázkové knížce. A právě o ni hrajeme v nové soutěži Českého pohledu a Zoo Plzeň.

Kdo správně odpoví na otázku: V kterém roce byl zahájen chov žiraf a nosorožců v plzeňské zoo? a bude mít štěstí, dostane zajímavou knížku o plzeňské zoo. Radovat se budou moci tři šťastlivci. Odpovědi nám posílejte do 25. září a e-mailovou adresu obchod@ceskypohled eu.

Ale vraťme se zpátky ke zvířatům. V Zoologické a botanické zahradě se letos narodila i samice rysa kanadského, samice makaka lvího, buvolec běločelý, kočkodan Brazzův, 2 vlci evropští a mnoho dalších (výrečci filipínští, bíle zbarvený klokan rudokrký, červorovci splývaví…). Po rekonstrukci velké ptačí voliéry se poprvé v historii zoo letos objevili ohrožení ibisi skalní.

Návštěvníky lákají především unikátní a neobvyklé expozice – Svět v podzemí (vznikl pro živočichy žijící bez světla z německého válečného bunkru), Česká řeka, Asijská zahrada, Království jedu (13 druhů jedovatých hadů 5 oblastí). Rovněž jediný tuzemský pavilon Madagaskar, statek z 19. století Lüftnerka, nebo  volné expozice šelem a primátů vzniklé po roce 1996, lesní výběh medvědů hnědých,  ostrovy kočkodanů, gibonů, lemurů; výběhy šimpanzů, tygrů atp.

“V areálu čekají na návštěvníky i četná stylová občerstvení, hřiště i prodejna suvenýrů. V posledních letech se objevila rovněž pítka pro osvěžení v parných dnech. Pro řadu návštěvníků znamená návštěva lochotínského areálu celodenní výlet za poučením i zábavou,” láká k návštěvě mluvčí zoo Martin Vobruba.

Novinky a aktuality, včetně pozvánek na akce naleznou na webu a facebooku zoo, ale i třeba v článcích zde, v Českém pohledu. Docela jiný svět se těší na vaši návštěvu!

Foto Zoo Plzeň

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *