SOUTĚŽ: S Carmen se na Noci s operou ocitnete uprostřed vlahé středomořské noci

Ocitnete se uprostřed vlahé středomořské noci a před vašimi zraky ožije napínavý a dokonale romantický příběh čtyř mladých lidí, jejichž vášeň je silnější než jejich rozum a zavede je tak k tragickému finále. To vše můžete zažít při 7. ročníku Noci s operou v plzeňském amfiteátru na Lochotíně už v pátek 23. června. Návštěvníci tentokrát uvidí jednu z nejhranějších a nejúspěšnějších oper všech dob – Carmen Georgese Bizeta v režii „dvorního“ režiséra projektu Noc s operou Tomáše Ondřeje Pilaře.

Velkolepé pojetí, o nějž si prostor amfiteátru říká, bude opět vycházet z práce se stovkami účinkujících, tanečníky a akrobaty a samozřejmě s dokonalou hudbou francouzského romantismu v provedení živého orchestru dirigovaného Jiřím Štruncem. Pro představení vzniká monumentální scénografie, kterou doplní projekce na pěti obrazovkách, vizuální složku podtrhnou světelné i pyrotechnické efekty.

O prvotřídní zážitek se postará také výjimečné obsazení. Jako Carmen se představí Václava Krejčí Housková, jejíž kariéra je s temperamentní Španělkou spojena již téměř devět let. V roce 2014 v roli Carmen debutovala a o šest let později za ni byla nominována na Cenu Thálie. Sólistka Janáčkovy opery Národního divadla Brno zazáří po boku charizmatických mužů. V roli Dona Chosého uvidíte a uslyšíte Paola Lardizzone, italského rodáka, který si plzeňské publikum získal hned svým prvním výkonem, a to v opeře Aida. Do role Escamilla byl obsazen Csaba Kotlár. Slovenský barytonista má na svém kontě hned 2 nominace na Cenu Thálie a v Plzni je také jako doma. Čtveřici uzavírá Ivana Veberová, která se představí jako Micaela. Držitelka Ceny Thílie za roli Mařenky v Prodané nevěstě a představitelka desítek ústředních rolí, nejnověji Armidy.

-o-

Vstupenky na Noc s operou můžete vyhrát v naší soutěži. Stačí správně odpovědět na otázku, kde se odehrává děj opery Carmen? a mít štěstí. Tentokrát vám dáme na výběr tři možnosti: 1. V Madridu a jeho okolí, 2. V Barceloně a jejím okolí nebo 3. V Seville a jejím okolí. Všechny správné odpovědi budou vloženy do osudí a vylosujeme pět šťastlivců, kteří dostanou po dvou vstupenkách. Odpovídat můžete až do 20. června na e-mailovou adresu: obchod@ceskypohled.eu. K odpovědi přidejte, prosím, i své telefonní číslo, abychom vás hned 21. června mohli rychle o výhře informovat.

-o-

Letošní Noc s operou bude mít charitativní přesah! Ke každé prodané vstupence přispěje 23 korunami, které následně podpoří vybrané charitativní organizace – projekt Díky dětem, denní stacionář Jitřenka, Domov sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni, domov pro děti vyžadující okamžitou pomoc Šneček, Hospic svatého Lazara Plzeň a denní stacionář Domovinka.

Zdroj: DJKT Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *