Skipasy do Mitterdorfu v soutěži Českého pohledu vyhrála Andrea Vlčková z Města Touškov

Dva celodenní skipasy do lyžařského areálu v Mitterdorfu vyhrála Andrea Vlčková z Města Touškov. Správně odpověděla na otázku, jak dlouhé jsou přepravní koberce v dětském lyžařském cirkuse v Mitterdorfu? a měla štěstí.

Celková délka koberce v dětském lyžařském cirkusu je 153 metrů (jednotlivé části měří 15, 66 a 72 metrů). Správně odpověděl i ten, kdo uvedl celkovou délku, nebo kdo uvedl rozměry jen jednotlivých částí.

Čechy ještě málo objevené lyžařské středisko Mitterdorf, jen 8 kilometrů za přechodem Strážný (směr Passau), nabízí bohaté vyžití pro celé rodiny. Na své si přijdou milovníci sjezdového lyžování i běžkaři. Děti zase nejlépe zabaví dětský lyžařský cirkus. A nemusíte mít strach, že se nedomluvíte. Personál hlavní pokladny absolvoval kurzy češtiny, aby se domluvil s českými zákazníky, kteří neumí německy. 

A jak se do lyžařského střediska dostanete? Z Plzně je to tam 129 kilometrů, ze Strakonec necelých šedesát. Tři kilometry za přechodem Strážný odbočíte vpravo a dojedete přímo do Mitterdorfu (obec Mitterfirmiansreut). K dispozici jsou tři bezplatná parkoviště: u hlavní pokladny (možno nasednout na kotvu sjezdovky Kleiner Almberglift), mezi sjezdovkami Kirchenlift a Kisslingerlift, u Kindercirkusu (zde je také možno zakoupit skipas) a pod penzionem Alpe přímo na sjezdovce Almwiesenlift, kde můžete nastoupit z auta rovnou do lyží. Na sjezdovkách leží stále 100 cm upraveného sněhu!:-)

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *