Kompletní česká motokrosová elita ve Stříbře oslaví 70 let od prvního závodu

Kompletní tuzemská motokrosová elita a řada zahraničních hostů se utká v neděli 12. srpna od 13 hodin na Terénu sv. Petra ve Stříbře v závodu seriálu Mezinárodního mistrovství ČR. Ve skvělé motokrosové show se utkají třídy MX1, MX2, Veterán a Ženy. 

Nenechte si ujít vzrušující vrchol stříbrské 71. terénní sezóny a jednu z největších motoristických akcí prázdnin 2018. MMČR. Na startu nebudou chybět ani skvělé domácí hvězdy Weschta, Smítka nebo Liška.

Letošní šampionát bude i oslavou 70 let motokrosu ve Stříbře – “18. července 1948 se tam jel první motokrosový závod na našem území a pořadatelský úspěch nastartoval celé další dění v tomto sportu. Samozřejmě nelze vynechat ani pochvalu několika generacím pořadatelů, kteří až do současnosti nepřetržitě pečují o svou velkolepou trať a přivádějí na ní motokrosové závody vrcholné republikové i mezinárodní úrovně. V této souvislosti samozřejmě musí zaznít hrdá zmínka o tom, že v 70. letech 20. století Stříbro dokonce pětkrát hostilo Velkou cenu Československa v seriálu mistrovství světa! Samozřejmě by se z těch sedmi desítek závodních sezón dalo bohatě vybírat a mluvit o mnoha skvělých momentech, ale při kulatém výročí na sebe pozornost logicky poutá začátek legendy – první motokros,” píše se na webu www.amkstribro.cz. (sih)

Foto z 18. červemce 1948 -www.amkstribro.cz

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *