Jeden z prvních workoutových parků pro vozíčkáře v Evropě bude od soboty na Hluboké

Sportovně relaxační areál v Hluboké nad Vltavou se rozrostl o nové workoutové hřiště. Jde o unikátní venkovní posilovnu, která je jednou z prvních v Evropě sloužících nejen zdravým lidem, ale také vozíčkářům. Hendikepovaní  si spolu s ostatními budou moci novou přírodní tělocvičnu poprvé vyzkoušet v sobotu 19. srpna.

Zahájení provozu nového workoutového hřiště je jedním z dílčích kroků města vedoucích k naplnění vize „Hluboké bez bariér“. Jejím cílem je celé město, ležící ve velmi členité terénu, zpřístupnit hendikepovaným návštěvníkům.

„Hluboká je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v této zemi. Nejsme ovšem jen městem památek, ale také místem aktivního odpočinku. Naší dlouhodobou snahou je proto nabídku služeb rozšiřovat, zkvalitňovat a vytvořit dostupnou všem. Hluboká není turistickým skanzenem, ale živým městem. I tato investice je proto určena návštěvníkům z domova či zahraničí stejně jako obyvatelům Hluboké a celého jejího okolí, včetně sousedních Českých Budějovic. Nedílnou součástí je snaha o otevření města tělesně postiženým bez jakýchkoli omezení,“ uvedl starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa.

Výstavbu přírodní posilovny financovala Evropská unie z programu Erasmus +, spolek Pro rozvoj Šumavy, město Hluboká nad Vltavou, Sportovně relaxační areál Hluboká a McDonald´s České Budějovice.

„Street workout neboli cvičení s vlastní vahou těla se vrací do popředí zájmu veřejnosti jako nejzdravější alternativa k běžnému posilování se závažím. Shyby, kliky a přítahy jsou pro lidské tělo naprosto přirozené. Při rozumně koncipovaném tréninku proto nehrozí žádné nebezpečí úrazu,“ konstatoval generální manažer Sportovně relaxačního areálu Hluboká nad Vltavou David Šťastný.

Venkovní fitness parky RVL13 bývají volně přístupné a umožňují tak cvičení na čerstvém vzduchu kdykoli během dne. Volně přístupná bude i tato hlubocká posilovna.

„Workoutpark budeme využívat jako doplněk tréninku a vítanou formu odreagování se. Věříme, že budeme inspirovat a motivovat dnes neaktivní vozíčkáře a ukážeme veřejnosti, jak aktivní mohou vozíčkáři být,“ doplnil Ivan Nestával ml. z florbalového klubu vozíčkářů United České Budějovice.

Provoz nového workhoutového hřiště RVL13 v hlubockém sportovně relaxačním areálu odstartuje v sobotu 19. srpna v 14 hodin za účasti starosty města Ing. Tomáše Jirsy, Karla Poborského a reprezentantů České republiky ve vozíčkářských sportech Ivana Nestávala, Miroslava Šperka, Zbyňka Sýkory a Zdeňka Krupičky. Během dne budou připraveny ukázky cvičení profesionály, ale návštěvníci budou mít šanci zapojit se do skupinových cvičení a vyzkoušet si nové hřiště.

Hřiště, nová součást jednoho z nejnavštěvovanějších sportovně relaxačních areálů v České republice, je tvořeno deseti cvičebními prvky. Celkem sedm z nich je přizpůsobeno pro vozíčkáře, kterým umožňují absolvovat celou řadu cviků. Jejich rozmanitost závisí na kreativitě a nápaditosti každého cvičícího jedince.

„Prvky umožňují dělat cviky ve více výkonnostních kategoriích.  Každý si tedy svůj cvik může uzpůsobit dle aktuální fyzické kondice a posouvat své výkony dále. Hřiště je ozvučeno. Každý sportovec se může připojit pomocí bluetooth a ke cvičení si pustit do sluchátek svou oblíbenou hudbu,“ doplnil programový manažer Sportovně relaxačního areálu Hluboká nad Vltavou Tomáš Petřík.

Součástí hřiště je i příjemné posezení v prostředí nádherné přírodní lokality s výhledem na romantický hlubocký zámek.  „Každoroční investice nám umožňují postupné zvyšování kvality a šíře nabízených služeb. V tomto trendu chceme pokračovat tak dlouho, dokud nám to rozpočet a prostor dovolí,“ poznamenal David Šťastný.

V loňském roce se managementu sportovně relaxačního areálu podařilo vybudovat například dvě nová mládežnická baseballová hřiště. Do letošní sezóny vstoupil areál se zrekonstruovaným lanovým parkem, novým lanovým okruhem pro děti a Špuntáriem. „Toto vše vzniklo díky partnerům, kteří rozšiřování areálu dlouhodobě podporují,“ zdůraznil Šťastný.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *