Autokino se do Plzně vrátí v polovině června

Po roční pauze se do centra Plzně vrací Autokino. Jeho stříbrné plátno o rozměrech 20 x 8,5 metru bude zářit od 15. do 30. června v místech někdejšího DK Inwest. „V červenci a srpnu se pak přesuneme do zeleně zatravněného svahu na deky, houpací sítě, křesla a lavičky a na Autokino naváží Filmové noci,“ dodává Radek Uhlíř s pořadatelské společnosti Filmák.

V pátek a sobotu 22. a 23. června vyzkouší Autokino pozoruhodnou novinku: duální filmové představení. „Ano, poběží zároveň dvě projekce na dvou plátnech současně. Začnou půl hodiny po sobě. Vstupenka na duální představení bude stát 150 korun a umožní divákům buď během představení přejet na druhý film, nebo ho navštívit následující den,“ vysvětluje Radek Uhlíř. Hlavní film bude každý den jiný.  Na plátně číslo 2 poběží po oba dny film stejný. „Duální vstupenka znamená, že divák jde na film promítaný na plátně 1 i 2. Nemůže jít na stejné plátno dvakrát,“ zdůrazňuje Radek Uhlíř.

Zvuk k filmům naladí diváci opět prostřednictvím svých autorádií, a to na FM. Na digitálním rádiu naladit nepůjde. Do Autokina ovšem může i ten, kdo autorádio v autě nemá vůbec. „Po dvouleté zkušenosti jsme připraveni vyřešit i tuto variantu,“ směje se Radek Uhlíř a dodává, že takoví diváci se mají domluvit s obsluhou, která jim pomůže. Stejně se dá řešit i problém vybité autobaterie na konci promítání. „Naše obsluha bude mít připravené startovací kabely, takže nebude nutné telefonem budit již spící kamarády a žádat je o pomoc. Přesto ovšem prosíme diváky, aby do Autokina přijížděli s bateriemi nabitými,“  říká Radek Uhlíř. Diváci, jejichž auta musejí být kvůli fungování rádia nastartovaná, by měli tuto skutečnost také uvést při vjezdu. Obsluha je pošle do vyhrazeného sektoru, kde nebudou ostatní obtěžovat výfukovými plyny.

Prvním filmem, na které si lidé mohou z aut dívat, bude animovaná komedie Já, padouch 3. V dalších dnech se diváci mohou těšit na Ligu spravedlnosti, Bajkery, Dunkerk nebo Vraždu v Orient expresu.

Projekce Autokina budou začínat ve 22 hodin a vstupné je 100 Kč na osobu. (tz)

Aktuální program Autokina najdete na Facebooku.

Obrázek Facebook

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *