Zítra se pod viadukty u plzeňského nádraží vracejí tramvaje i auta. Trolejbusy až v pondělí

Dnes končí poslední velká tramvajová výluka pod železničními mosty u plzeňského hlavního vlakového nádraží. Zítra už budou tramvaje jezdit po nové trati. Pod viadukty se vrátí také auta a v následujících dnech i autobusy a trolejbusy. Začne sloužit také parkoviště před hlavním vchodem do nádraží.

„V sobotu 1. září se na silnici pod mosty vrátí autobusy, od pondělí 3. září tam začnou jezdit trolejbusy s alternativním pohonem, protože v úseku ještě nebudou troleje. Od 15. září by tudy měly jezdit trolejbusy už běžně pod trolejí,“ informoval mluvčí Plzeňských městských dopravních podniků René Vávro.

Poslední srpnový den ale ještě nebude vše na sto procent. Primátor Martin Zrzavecký loni v lednu sice prohlásil, že 31. srpen 2018 je nepřekročitelný, ale zřejmě ještě nebude položená dlažba na všech chodnících, pokračovat bude obkládání pilířů mostu a pokračovat budou práce na jižním železničním mostě. Nově upravený prostor parkoviště před nádražní budovou bude otevřen v průběhu září a ve stejné době by se měl znovu otevřít podchodu pod křižovatkou Americká – Sirkova – Šumavská.

Ilustrační foto PMDP, a. s.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *