Zažijete své Železnorudsko i s podporou mobilního informačního centra

Letošní úspěšná zimní sezóna sice již skončila, ale vedení města má připravené akce na začínající letní turistickou sezonu. Kromě tradičních akcí jako jsou Rysí slavnosti, které se letos konají 7. července již podeváté, a Železnorudské slavnosti 3. a 4. srpna, připravuje vedení města ve spolupráci s Informačním a turistickým centrem (ITC) v Železné Rudě i další zajímavosti pro návštěvníky.      

„Na letošní sezónu jsme připravili několik novinek a překvapení pro návštěvníky a turisty Železnorudska,“ říká úvodem Ivana Vilišová, vedoucí Informačního a turistického centra v Železné Rudě.

Velmi poučná  bude například výstava „Karla Klostermanna“, dále nový propagační materiál, kde si mohou děti zasoutěžit a ukázat své vědomosti. Organizátoři z ITC připravují také již tradiční letní soutěže, letos s názvem „Zažij si své Železnorudsko“.

„Další a asi i velmi zajímavou novinkou bude „mobilní ITC“, kdy v termínu od 1. června do konce srpna budou naše pracovnice vyjíždět s mobilním stánkem do terénu. Potkat je můžete u Černého jezera, na Pancíři, ale třeba i na Gerlově Huti nebo v Alžbětině. Cílem je co nejvíce zkvalitnit služby našeho ITC a umožnit tak návštěvníkům v terénu získat propagační materiál či informaci i mimo kancelář,“ dodává Ivana Vilišová.

Letos bude také možnost si v centru zakoupit kromě běžných turistických předmětů, pohlednic a map také hrnečky, deštníky a silikonové náramky s logem rysa našeho EC. Prodej se bude také rozšiřovat o čepice, trička, pláštěnky a další upomínkové předměty s logem zdejšího centra.

„Chtěla bych také pozvat návštěvníky i na naše tradiční akce jako jsou Rysí slavnosti, kde opět bude jezdit parní vlak, ruční drezína a na hraničním nádraží v Alžbětině budou stánky, jarmak, malování na obličej pro děti a další atrakce včetně občerstvení. Další významnou akcí jsou  Železnorudské slavnosti, které se konají 3. a 4.srpna a opět podobně jako loni proběhne fotbalový zápas Kozlovny Ládi Vízka s beneficí. Kromě tradičního občerstvení budou letos vařit i naši přátelé z družebního italského Aldena,“ dodává závěrem Ivana Vilišová.   (tz)

Ilustrační foto ITC Železná Ruda   

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *