Vyjíždí legiovlak s třinácti vagóny. První zastávku má od čtvrtka ve Stříbře

Nádraží ve Stříbře je první zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky. Slavnostní zahájení se uskuteční ve čtvrtek 15. března v 10 hodin. Široké veřejnosti bude legiovlak ve Stříbře otevřený každý den až do neděle 18. března. Ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin. 

Legiovlak se skládá ze 13 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií.  Prohlídka legiovlaku je zdarma.

Ze Stříbra se legiovlak přemístí do Tachova  a poté do dalších měst Karlovarského, Ústeckého a Středočeského kraje:

Tachov                             20.3. – 25. 3.
Mariánské Lázně        27.3. – 1.4.
Sokolov                              3. – 8. 4.
Ostrov nad Ohří           10. – 15.4.
Kadaň                               17. – 20.4.
Most                                   21. – 27.4.
Osek                                  28. – 29.4.
Litoměřice                         1. – 6. 5.
Mělník                                 8. – 13.5.

České dráhy jsou partnerem projektu Legiovlak. Další informace jsou k dispozici na stránkách Československé obce legionářské: www.csol.cz.

Radka Pistoriusová 

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *