Baroko je hitem letošního léta. Vyhrajte vstupenky na Bellissimo barocco

Díla známých barokních skladatelů Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha, Giovanniho Battisty Pergolesiho, Giulia Cacciniho, Alessandra Stradelly či Wolfganga Amadea Mozarta zazní na koncertu barokní hudby nazvaném Bellissimo Barocco v Západočeském muzeu v Plzni v Kopeckého sadech ve čtvrtek 28. června od 19 hodin. Zazpívá sopranistka Miriam Čížková za doprovodu známé české cembalistky Evy Tornové. 

Vstupenky na koncert můžete vyhrát v naší soutěži. Ti dva z vás, kteří správně odpoví na otázku Jak se jmenuje dnes snad nejpopulárnější dílo Antonia Vivaldiho? (Napovíme, že dílo tvoří čtyři houslové koncerty) a  budou mít štěstí, dostanou po dvou vstupenkách. Odpovědi nám pošlete do soboty 23. června na e-mailovou adresu obchod@ceskypohled.eu.
Miriam Čížková studovala zpěv u Jaroslava Buďárka (Plzeň) a u  Anny Vršínské (Praha). Byla v angažmá v Divadle J. K. Tyla v Plzni, kde vystupovala v roli Marceliny v opeře Ludwiga van Beethovena Fidelio, v  operetě Richarda Heubergera Ples v opeře v roli Hortensie a v roli Janky v Uherské svatbě Nico Dostála. Ve  Švédsku vystupovala v roli Rosiny v opeře Gioacchina  Rossiniho  Lazebník sevillský a v Německu v roli  Královny noci v Kouzelné flétně Wolfganga Amadea  Mozarta. Zúčastnila se mnoha  mezinárodních  interpretačních  seminářů. V současné době se věnuje hlavně koncertní činnosti po Evropě (Berlin, Mnichovská filharmonie, filharmonie Oslo, filharmonie Stockholm, Goteborg, Kopenhamn, Helsinky, atd.) a v České republice.
Eva Tornová v současné době spolupracuje s předními sólisty při interpretaci hudby renesance, baroka i hudby 20. století. Účinkuje na nahrávkách zachycující hudbu těchto období, spolupracuje s ČRo, kde nahrává jak díla pro sólové cembalo, tak díla komorní. Koncertuje a vystupuje jako sólistka i komorní hráčka v řadě zemích Evropy (Anglie, Nizozemí, Itálie, Slovinsko, Německo aj.).
Zájemci o tento nevšední hudební zážitek by neměli otálet s odesláním správné odpovědi, případně se zakoupením vstupenek, protože kapacita je omezena na pouhých 90 míst. Vstupenky jsou k dostání na: http://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/17953-bellissimo-barocco

Ilustrační obrázek luckyartagency.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *