Vyhrajte jízdenky na lanovku na šumavský Špičák. Kolik schodů vede na vrchol tamní rozhledny?

Od poloviny června jezdí lanovka na vrchol šumavského Špičáku už denně. Otevřena je i rozhledna postavená roku 2014. Měří 26,5 metru a na její vrchol vede… Ale to už neprozradíme. Svou výškou převyšuje rozhledna všechny okolní stromy a nabízí tak jedinečný výhled na Šumavu z obou stran, za jasného počasí lze dohlédnout i Dachsteinské Alpy. Z ochozu dohlédnete Úhlavským údolím až směrem k Plzni, na sušické straně až na Boubín, vidět je dobře i Poledník, snadno dohlédnete také na Javor v Německu, který je od Železné Rudy vzdálen pouhých pět kilometrů. 

Během letní sezony bude rozhledna otevřena od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin, o víkendech o hodinu déle, do 18 hodin. Vstupné se neplatí, přičemž na její ochoz se podle provozovatelů vejde až 60 turistů najednou.

K rozhledně se dá dojít pěšky, ale také vyjet lanovkou. A jízdenky na lanovku můžete vyhrát v soutěži Českého pohledu a Ski&Bike Špičák. Stačí správně odpovědět, kolik schodů je na špičácké rozhledně a mít štěstí. Odpovědi nám pošlete na e-mail obchod@ceskypohled.eu nejpozději do 31. července. Dva šťastlivci vyhrají zpáteční jízdenku na lanovku pro dvě osoby.

Foto Ski&Bike Špičák

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *