Velikonoce v plzeňské zoo budou malované i hudební

Oslava letošních Velikonoc na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně potrvá od pátku 14. do pondělí 17. dubna! Pořadatelé připravili pro návštěvníky různorodou podívanou, s níž se zde ještě nesetkali.

Vedle sobotních a nedělních tradičních ukázek zdobení vajíček různými technikami, pletení pomlázek, košíků, otloukání vrbových píšťalek a výroby dalších velikonočních ozdob mezi 10. a 18. hod. na ně čeká  v pátek a v pondělí i bohatý kulturní program. Právě o svátcích jara totiž bude mít na statku premiéru první část nového cyklu Kultura českého venkova.

Hned první sváteční den bude statek ve znamení uměleckého ztvárnění velikonočních tradic v podání žáků a přátel Základní umělecké školy J. S. Bacha v Dobřanech. Dopolední programový blok začíná v 10 hod. a končí ve 12 hod., odpolední se uskuteční od 14 do 16 hod.

Na pondělní dopoledne je připravena krojovaná velikonoční koleda a odpoledne v 15 hod. vystoupí známý ženský pěvecký sbor Carmina z Přeštic.

Další akci nabízí Zoologická a botanická zahrada města Plzně společně se Sdružením IRIS hned následující sobotu 22. dubna. Uskuteční se zde oslava Dne Země.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *