V úterý se most Generála Pattona opět zmenší. Jezdit se bude jen po jedné půlce

Jízda ve čtyřech pruzích po mostě Generála Pattona bude v úterý večer už minulostí. Začne totiž další fáze přestavby mostu, v níž se bude opravovat druhá polovina mostu. A přinese dopravní omezení. V úterý 6. března v pozdních odpoledních hodinách budou na mostě ve směru z Lochotína do centra zahájeny stavební práce, které způsobí částečné omezení automobilové dopravy a uzavírku pro pěší.

Stavba přinese i změny ve veřejné městské dopravě. Od středy 7. března od ranní výpravy budou tramvajové linky 1 a 4 jezdit po jedné koleji. Linka číslo 2 nepojede do zastávky Sady Pětatřicátníků, ale bude odkloněna přes Palackého ulici na zastávku U synagogy. Současně budou mírně upraveny intervaly spojů na všech linkách o pracovních dnech i víkendech.

„V první fázi opravě mostu, která potrvá zhruba 14 dní, budou osazeny výhybky pro tramvajovou trať před a za mostem. Poté bude tramvajová trať na pravém mostě odstraněna a nahrazena provizorní vozovkou pro přesun automobilové dopravy na vnitřní polovinu mostu ve druhé fázi,“ popsal stavební práce Miroslav Blabol, vedoucí úseku výstavby Ředitelství silnic a dálnic ČR, Správy Plzeň. Kompletní rekonstrukce mostního svršku na vnější polovině mostu započne v červenci, kdy se bude opravovat vnitřní polovina mostu včetně vybudování nové tramvajové trati.

V průběhu celého roku se počítá ve směru do centra se zachováním dvou – byť zúžených – jízdních pruhů pro automobilovou dopravu. Případná větší dopravní omezení budou krátkodobá a plánovaně směřovaná mimo čas dopravní špičky.

„Ředitelství silnic a dálnic ČR a statutární město Plzeň jako společný objednatel a firma COLAS CZ, a.s. jako zhotovitel se veřejnosti omlouvají za veškerá omezení a zhoršené podmínky a prosí řidiče o opatrnost a ohleduplnost,“ dodal Miroslav Blabol.

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *