Cirkus Jo-Joo je v Plzni! Hrajte s námi o vstupenky na představení Principálův rok

První český Národní cirkus Jo-Joo představuje v letošním roce program, který se vrací k tradici cirkusového umění. A tak pod žlutým šapitó, měřícím 30 metrů v průměru, diváci zažijí dvě a půl hodiny trvající program, ve kterém uvidí akrobacii na visutých šálách, žonglování s míčky i kužely, plastickou akrobacii, akrobacii v kruhu, akrobacii na drátu, akrobacii se zdravotními míči – absolutní novinku v Česku, výcvik minipony, papoušků Ara, pum amerických, tygrů ussurijských a řadu dalších vystoupení. Budou tak svědky toho, jak se cirkus Jo-Joo za posledních 20 let pod vedením principála Jaromíra Joo posunul. Ne náhodou se letošní turné jmenuje Principálův rok.

V Plzni Národní cirkus hostuje od 26. dubna do 14. května na tradičním místě U Ježíška na Slovanech, u mostu Milénia.

Časy představení: všední dny od 17:30 hodin, o víkendech v 10:00 a v 15:00 hodin, pondělky 1. a 8. 5. od 15:00 hodin. V úterý se nehraje, to je v cirkuse volný den.

V programu účinkuje tým artistů z Česka, Nizozemí, Mongolska, Německa a dalších zemí.  Neuvěřitelný je hadí muž Ludvík Berousek, 21 letý artista, který se dokáže vsoukat do akvária o rozměrech pouhých 50 cm. Představení navíc obsahuje bohatou scénickou výpravu, nové led osvětlení manéže a nový zvukový systém. Cirkus Jo-Joo opět připravil řadu benefičních představení. Již třetím rokem spolupracuje s Nadací Policie a Hasičů, kdy dochází odměně v podobě levnější vstupného pro policisty a hasiče, a z každé vstupenky se odvádí část výtěžku na konto nadace.

Po revoluci založil tento cirkus jako svůj vlastní podnik Jaromír Joo a jeho jediným vlastníkem byl až do roku 2016. „Cirkus je můj život. Poprvé jsem vystoupil, když mi bylo šest let a co vím jistě, že bez cirkusu bych umřel. Já prostě nemohu jít do důchodu,“ vyznal se ze své celoživotní lásky principál Jaromír, který  se věnoval   především žonglování a provazochodectví, v posledních letech ale hlavně drezúře divokých zvířat.  Pomalu však předává žezlo a odpovědnost svému synovi Patrikovi. Od letošního roku se totiž stal cirkus právnickou osobou a jejím jediným jednatelem Patrik Joo, nový principál.

Cirkus Jo-Joo má dokonce i svou knihu.  V září  2015 vyšla  s názvem „Zpověď principála, Jaromír Joo“, jejímž autorem je PhDr. Hanuš Jordan,  a v kostce vypráví o Jaromírovi a jeho lásce k cirkusu, především ke zvířatům. Obsahuje řadu fotografií autorů Gejzy Bajerle a Františka Poláčka. K dostání bude i tady v Plzni s podpisem principála.

„I v letošním roce 2017 převzal nad naším hostováním v Plzni záštitu pan senátor a starosta druhého městské obvodu Plzeň – Slovany Ing Lumír Aschenbrenner, za což děkujeme a velice si této dlouhodobé spolupráce vážíme,“ sdělil produkční cirkusu Jiří Výška.

Pokladna cirkusu je otevřena každý den přímo v prostoru U Ježíška. Vstupenky na představení můžete vyhrát i v soutěži pořádané Národním cirkusem a Českým pohledem. Stačí odpovědět na otázku zveřejněné v barevné prezentaci vedle tohoto článku, odpovědět na e-mailovou adresu naší redakce a míst štěstí.

 

 

 

 

 

  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *