Upozorňujeme na aktuální změny v plzeňské dopravě po dobu konání Slavností svobody – sobota odpoledne a neděle

Slavnosti svobody v Plzni, které se konají od 3. do 6. května, si vyžadují několik dopravních omezení. Ta se dotknou silniční i městské hromadné dopravy. Sobotní odpolední a nedělní změny v dopravě:

Opatření na náměstí Republiky

Na náměstí Republiky bude po celou dobu konání slavností zákaz parkování podél západní, východní (dlouhé komunikace) a jižní strany náměstí a dojde k úplným uzavírkám vjezdů na náměstí v odpoledních a večerních hodinách. Dne 5. května kvůli průjezdu konvoje již od 8 do 23 hodin a 6. května od 12 do 21 hodin. Vjezd městské hromadné dopravě a obsluhujícím vozidlům bude povolen.

„V sobotu 5. května bude na náměstí Republiky omezen i provoz městské hromadné dopravy (MHD), a to tramvajových linek č. 1 a 2 od 10:10 do ukončení průjezdu kolony, tedy do 13 hodin, a autobusů č. 20, 33 a 40 od 11 do 14 hodin. V Dřevěné ulici se v úseku Pražská – restaurace U Mansfelda nebude smět parkovat od 2. do 7. května do 18 hodin a od 4. do 7. května bude zakázané parkování v celé ulici s tím, že poslední den 7. května zákaz skončí už v 18 hodin. Úplně se Dřevěná ulice pro průjezd aut uzavře v pátek 4. května od 18 do 23 hodin, 6. května od 8 do 23 hodin a 6. května od 12 do 21 hodin,“ uvedla Jana Komišová, vedoucí odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně, který slavnosti připravuje.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Opatření u Díky, Ameriko!

Vzpomínkový akt u pomníku Díky, Ameriko! v neděli 6. května uzavře pro veškerou dopravu včetně MHD od 15 do 19 hodin Americkou třídu v úseku Klatovská třída – Jungmannova. Ve stejnou dobu bude částečně uzavřen pravý jízdní pruh na Klatovské třídě ve směru do centra v úseku ulic Havlíčkova a Americká. Od 14 do 19 hodin se uzavře vjezd do ulice V Šipce, které se tento den dotkne i zákaz parkování, konkrétně od půlnoci do 19 hodin.  Zastávka autobusů a trolejbusů U Práce bude ve směru k vlakovému nádraží po celý den přeložena do Tylovy ulice.

(plzen.eu)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *