Studenti Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy zvou veřejnost na Večerní vizitu s profesorem Černým

Studentský spolek Medicus Pilsensis zve všechny, kteří mají rádi vyprávění a zážitky z lékařské praxe, na další z řady setkání s názvem Večerní vizita. Jeho hostem bude tentokrát prof. MUDr. Radim Černý, CSc., z Ústavu lékařské chemie a biochemie.

Večerní vizita se uskuteční v úterý 24. 10. v 17:30 ve velké posluchárně  Šafránkova pavilonu, alej Svobody 31, a vstup na ni je volný.

Profesor Černý si jako motto své Večerní vizity zvolil jeden z Murphyho zákonů: „Co se může pokazit, to se pokazí“. Studenti ze spolku plzeňských mediků v pozvánce na akci dodávají, že „každý, kdo chodil na přednášky z biochemie, ví, že pan profesor pracoval s mnoha zajímavými lidmi, procestoval kus světa a má spoustu zajímavých příhod a zážitků“.

Impulsem ke vzniku nepravidelných setkání s názvem Večerní vizita byla před třemi lety právě skutečnost, že plzeňská lékařská fakulta má velmi zajímavé osobnosti, které mají co vyprávět

„Naši učitelé a přednášející mají nespočet veselých i vážných příhod a zážitků z lékařské praxe či svých studií, na které při přednáškách nezbude čas. Proto jsme se rozhodli dát jim prostor a samozřejmě dát prostor také nám studentům k otázkám a diskuzi,“ vysvětluje Truong Hoang Hieu, prezident spolku Medicus Pilsensis, který sdružuje především studenty plzeňské lékařské fakulty. „Jsme medici, kteří nechtějí jen sedět u knížek“, říkají o sobě jeho členové a důkazem je kromě série Večerních vizit i řada dalších zajímavých akcí a projektů, které pod hlavičkou spolku pořádají. Patří mezi ně třeba Infotour, Fakultní burza skript, Medická beánie – tradiční ceremonie přijímání nových studentů nebo i různé soutěže jako je Vánoční turnaj v bowlingu a Fakultní turnaj v Laser Game.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *