Slunce ve skle zahajuje druhou desítku. V Pivovarském dvoře můžete ochutnat přes 220 čepovaných značek

 

Po velmi  úspěšném desátém ročníku, na kterém se představila piva ze 70 pivovarů a v nabídce bylo přes 150 druhů točených piv na jednom místě, se můžete  těšit na další pokračování setkání minipivovarů. Jedenáctý ročník festivalu se opět uskuteční  jako dvoudenní, a to v pátek 21. září od 17.00 hod. a v sobotu  22. září od 13.00 hodin v Pivovarském dvoře v Plzni–Černicích. Při zahájení se uskuteční křest  knihy „České minipivovary“ a rozjede se kampaň „český ležák nepiješ nikdy sám“.

Slunce ve skle je největší komerční akcí minipivovarů v ČR i v Evropě. Festival  si za dobu své existence  získal renomé nejen doma,  ale i v zahraničí. O účast na festivalu vzhledem k neustále rostoucímu počtu  minipivovarů je mimořádný zájem. Čepovat se budou piva ze 64 minipivovarů, které budou umístěny opět v prostorách  dvora, na přilehlé Selské návsi a  v prostorách parkoviště v Pivovarské zahradě .

Návštěvníci budou moci ochutnat přes 200 značek čepovaných  piv a v nabídce bude i několik desítek druhů piv lahvových. Zúčastněné pivovary nabídnou návštěvníkům i řadu svých propagačních předmětů, tácků, etiket a sklenic. Záměrem  akce je seznámit návštěvníky s produkty minipivovarů, které nejsou běžně na trhu k dostání, a seznámit je s pivními  styly, které  jsou v současné době hodně vyhledávané.

Pivaři, kteří mají zájem o  nefiltrované, nepasterizované  pivo, ochutnají mnoho druhů piv, od výčepních přes ležáky,  vícestupňové speciály, ochucená, nakuřovaná, pšeničná a svrchně kvašená piva typu Ale, IPA a Stout v mnoha variantách.

Oživením bude i možnost ochutnávky piv z Anglie, Rakouska, Belgie a Ukrajiny. Pivovar Purkmistr  připravil u příležitosti 11. ročníku festivalu Slunce ve skle speciální várku stylového  festivalového  světlého speciálu Purkmistr 15° uvařeného výhradně z českých surovin a chmeleného za studena. Nenásilnou kulisu akce vytvoří doprovodný hudební program (skupiny Anakonda Benda, Emotikon, The Shower, Hibaj, Vilém Čok & Bypass)  kombinovaný s pivními soutěžemi.

Návštěvnická anketa o nejlepší čepované pivo bude letos poprvé nahrazena odbornou degustační soutěží o nejlepší světlý festivalový ležák za účasti sládků zúčastněných pivovarů.

Vstup na akci bude i v tomto roce zdarma. Pro návštěvníky bude v době konání akce posílena linka č. 13 z konečné stanice tramvaje č. 1 z nám. Milady Horákové do Černic v pátek odpoledne i v sobotu. V mezidobí trolejbusů pojede do Černic speciální autobusová linka zdarma. (tz)

Ilustrační foto Slunce ve skle

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *