Prvním dárkem na Štědrý den může být návštěva zoo. Nadělovat se může dopoledne i večer

Nadělit dětem dárky na Štědrý den dvakrát – večer a dopoledne – žádný problém. Stačí mezi 10. a 12. hodinou navštívit Zoologickou a botanickou zahradu města Plzně. Kdo se vydá po soutěžní naučné stezce od hlavní pokladny k Tropickému pavilonu, zastaví se u kádě se zlatou rybkou a podaří se mu ji vyvolit, toho potěší originální dárky.

Velkým zážitkem pro malé i velké návštěvníky je i samotná procházka mezi zvířaty. S výjimkou medvědů, kteří se už uložili k zimnímu spánku, jsou všechna ostatní vidění ve výbězích nebo vnitřních expozicích. Většina návštěvníků nepřichází na Štědrý den do zahrady s prázdnou, ale s nějakými zvířecími pamlsky do jesliček. Může to být zelenina, jablka, jižní plody, ořechy, piškoty ale i suchý chléb a pečivo.

Každoročním vyvrcholením sváteční programové nabídky jsou populární Vánoce u šimpanzů. Uskuteční se v pravé poledne v prosklené expozici v Tropickém pavilonu. Jde o výjimečnou podívanou plnou radosti, emocí a nečekaných reakcí obdarovaných lidoopů.

Vánoční čas v plzeňské zoologické zahradě symbolizují tři ozdobené stromy a osvětlená cesta na statek Lüftnerka s vyřezávaným betlémem.

Sváteční dopolední program je nachystán i na poslední den roku, 31. prosince. Kolem 13. bude navíc slavnostně uvítán symbolicky poslední letošní návštěvník. Současně starý rok předá vládu novému.

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *