Připravte se, že i v zoo se bude šupat

Loňská čtyřdenní oslava Velikonoc v Zoologické a botanické zahradě města Plzně, stejně jako ukázky zdobení vajíček, pletení pomlázek a dalších lidových dovedností doplněné o kulturní program se líbily, takže  podobný ráz svátků jara na statku Lüftnerka čeká návštěvníky i letos.

Program začíná každý den v 10 hod. a potrvá do 17 hod. Na rozdíl od loňského roku budou ukázky tradičních velikonočních dovedností ke spatření od pátku do pondělí, i když nejvíce tvůrců přislíbilo účast v sobotu a v neděli. Samozřejmě, rozhodující bude i počasí.

První kulturní zpestření letošních Velikonoc na Lüftnerce je naplánováno na sobotu 31. března. Skupina mladých herců pod vedením známého plzeňského divadelníka Zdislava Prince vystoupí v 11 a ve 14 hod. s komponovaným pásmem Velkonoční třída. Třída proto, že se představení uskuteční v prvorepublikové historické třídě, která je v souvislosti s oslavami 100. výročí republiky umístěna v prostorách statkové kovárny. Účinkující provedou především děti hravou a soutěžní formou velikonočními tradicemi a symbolikou těchto svátků. Těm bude věnována i tradiční výstavka na statkovém nádvoří.

Nedělní odpoledne bude patřit hned dvěma souborům. Ve 13 hodin se rozezní statek dětským folklórem v podání souboru Úslaváček při Základní umělecké škole ve Starém Plzenci. Na 15 hodinu je připraven koncert ženského pěveckého sboru Carmina z Přeštic.

V pondělí se návštěvníci dočkají pravé velikonoční koledy, zvyku, který v našem kraji už není příliš k vidění. Její tradiční ráz umocní lidové kroje. Takže pondělní návštěvnice zoologické a botanické zahrady připravte se, bude se šupat. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *