Plzeňské léto v Prazdroji opět rozezní oblíbené kapely

Přichází léto a s ním i bohatý kulturní program v plzeňském pivovaru. Kromě tradičních čtvrtečních koncertů pod širým nebem oživí jeho nádvoří například Czech Ukulele Festival a řada dalších akcí.

Třináctý ročník hudebního festivalu Léto v Prazdroji odstartuje 7. července koncertem rockové kapely Seventh Passion a potrvá po celé prázdniny až do 1. září, kdy pomyslnou tečku za festivalem udělají legendární Plzeňáci Burma Jones. Každý čtvrtek se na nádvoří pivovaru představí od 19. hodin dva hudební interpreti či skupiny. Budou mezi nimi zvučná jména domácí scény, která slibují velmi pestrou směs stylů – rocku, popu, ale třeba i pop-folku či ska. „Letos jsme kapely na jednotlivé večery vybírali tak, aby nevznikl dojem, že se jedná o vystoupení hlavního účinkujícího s předkapelou. Půjde vždy o dva kvalitní a ve svém žánru oblíbené interprety či kapely. Léto v Prazdroji už každoročně navštěvují desetitisíce lidí a jsme rádi, že je plzeňský pivovar nejen velmi oblíbenou destinací turistů, ale že je také místem, kam si pravidelně lidé místní a z okolí přicházejí vychutnat skvělé pivo v kombinaci s dobrou hudbou známých kapel i mladých začínajících hudebníků,“ říká Rudolf Šlehofer, manažer rozvoje cestovního ruchu a péče o historické dědictví Plzeňského Prazdroje.

 

Jako zpestření se bude konat v pátek 29. července za účasti stovek hráčů z celého světa Czech Ukulele Festival. Návštěvníci si pod jejich vedením budou moci hru na tento hudební nástroj i vyzkoušet.

Koncertem oblíbené skupiny X-Cover 17. srpna pivovar společně s návštěvníky oslaví nového vítěze soutěže výčepních Pilsner Urquell Master Bartender.

Jedinečná letní hudební vystoupení nově přichystalo i Pivovarské muzeum v Plzni. V červnu zde vystoupí Základní umělecká škola Blovice, v červenci si přijdou na své milovníci jazzu, v srpnu zahraje plzeňská dixielandová kapela a koncem září muzeum potěší fanoušky dechového orchestru. Hudebníci zahrají za každého počasí od 17:30 hodin z pavlače Pivovarského muzea v unikátní atmosféře původního právovárečného domu.

Po celé léto navíc muzeum zve na Kabinet kuriozit – výstavu prací českého malíře, sochaře a ilustrátora Dalibora Nesnídala. Jedná se o obrazy určené pro stálou expozici na zámku ve Štědré.

Ten, kdo sestoupí do plzeňského historického podzemí, projde labyrintem sklepů, chodeb a studní, si může prohlédnout aktuální výstavu V kameni, sádře a pod zemí, která představuje průřez pracemi studentů sochařského oboru Střední uměleckoprůmyslové školy Zámeček.

 

Vstup na všechny akce Léta v Prazdroji 2016 je zdarma.

 

NÁDVOŘÍ PLZEŇSKÉHO PIVOVARU – vždy ve čtvrtek od 19:00

 

Datum První kapela Druhá kapela
7. 7. Seventh Passion Palo Chodelka & Liquid Boogie Roll (SK)
14. 7. Michal Šindelář KEKS
21. 7. Kateřina Misíková a Jakub Kořínek Znouzecnost
28. 7. Sebastian Karolína Jägerová a Michal Fiala
4. 8. Buster Nixon Čankišou
11. 8. Hibaj Replay
18. 8. Just Bára Zemanová & Band
25. 8. Pestalozzi Extra Band Revival
1. 9. Burma Jones ILL Fish

 

DVŮR PIVOVARSKÉHO MUZEA – začátek vždy od 17:30

 

Datum Interpret
29. 6. Kabaret U Dobré pohody (ZUŠ Blovice)
27. 7. Adams Emily
24. 8. The Dixie Hot Licks
29. 9. Dechový orchestr Jana Šperera

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *