Okouzlující slečna na chatě mladého ministerského úředníka

Opereta Okouzlující slečna připomene kouzlo rozverných filmových komedií z 30. let minulého století. Inscenace v režii Zbyňka Brabce a hudebním nastudování Jiřího Petrdlíka má premiéru 24. února na Malé scéně Divadla J. K. Tyla.

„Ralph Benatzky patří vedle Leo Falla a Rudolfa Dellingera k těm německým operetním skladatelům, kteří se narodili na území dnešní České republiky. Proslavil se svými revuálními operetami Casanova, Tři mušketýři nebo U Bílého koníčka. Okouzlující slečna byla poprvé uvedena v roce 1933 v Lidovém divadle ve Vídni,“ uvádí Zbyněk Brabec, režisér inscenace, dlouholetý sólista a dramaturg opery DJKT, který v Plzni již vytvořil úspěšné inscenace operet Čardášová princezna a Pařížský život.

Děj zavede diváky na chatu mladého ministerského úředníka Pavla. Jedné noci nedaleko havaruje dcera majitele továrny na čokoládu Annetta, která musí požádat Pavla o nocleh. Jak celý příběh s touto okouzlující slečnou dopadne, je nasnadě. Není bez zajímavosti, že v české premiéře tohoto titulu v roce 1934 hrál Pavla Oldřich Nový, v plzeňské inscenaci se se v této roli představí Jakub Hliněnský. Roli okouzlující slečny Annetty nastudovala Zuzana Kopřivová, která zaujala například jako Pavla v opeře Miroslava Kubičky Jakub Jan Ryba. „Myslím si, že diváky zaujme opereta nejen po hudební stránce, najdou v ní prvky jazzu i dobových tanců, například foxtrot, rumbu či tango. Doba, do které je zasazen děj, je úžasně elegantní. Na kostýmech se mi líbí detaily, jakými je špička nebo kožešinové boa, které připomínají prvorepublikové filmy,“ uvádí Zuzana Kopřivová a dodává, že velkým zážitkem bylo i focení plakátu: „Fotili jsme s fotografkou Martinou Root v Plzni v nádherných Loosových interiérech.“ V dalších rolích se představí Radka Sehnoutková, Jakub Turek, Dalibor Janota a další. Autorem dobových kostýmů je Josef Jelínek, scénu navrhl Pavel Kodeda.

Michaela Svobodová

Foto Martina Root

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *