O víkendu bude statek Lüftnerka v plzeňské zoo ve znamení jiřinek a hroznů

Letošní tradiční setkání s královnami babího léta – jiřinkami – na statku Lüftnerka v plzeňské zoologické a botanické zahradě se uskuteční vzdor tropickému a vyprahlému létu. Za jedenáct let oblastní výstavy těchto květin nebyl ještě jediný rok pro jiřinky, jejichž vlastí je jižní Amerika, tak nepříznivý jako právě ten letošní.

I přes tuto skutečnost se v sobotu a neděli 12. a 13 září promění statek Lüftnerka ve velkou květinovou síň a nejlepší pěstitelé ze západních a středních Čech zde představí své výpěstky, na něž jsou letos obzvlášť hrdí. Návštěvníci se setkají například s kolekcemi jiřinek od jejich šlechtitelů z Výzkumného ústavu okrasného zahradnictví a krajinářství v Průhonicích Silva Taroucy, nestora jiřinkářů Vlastimila Hucla z Plzně-Červeného Hrádku, reprezentanta západočeských pěstitelů na celostátních výstavách Františka Fayeho ze Staňkova či několikaletého vítěze návštěvnických anket Petra Bohdana z Plzně-Radčic.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Rozsahem, prostředím a aranžováním je oblastní výstava jiřinek výjimečnou květinovou výstavou v regionu.

Souběžně s oblastní výstavou se bude na Lüftnerce konat v rámci oslav babího léta Tradiční vinobraní na Vinicích. Jeho hlavní součástí je přehlídka hroznů z vinic pražské botanické zahrady v Tróji.

Výstava jiřinek i vinobraní je návštěvníkům přístupné po oba dny od 10 do 18 hod.

V sobotu 12. 9. od 10 do 17 hodin proběhne letošní poslední Den pravěkých technologií pro veřejnost organizovaný o.s. Oživená prehistorie  v prostorách halštatské výšinné osady u statku Lüftnerka.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *