O Olympijský park Plzeň je zájem, první týden přišlo téměř 45 tisíc lidí

Téměř 45 tisíc lidí navštívilo za první týden provozu Olympijský park Plzeň. Denně do areálu za OC Plzeň Plaza přichází za sportem i doprovodným programem přes šest tisíc zájemců, návštěvnost tak odpovídá očekávání pořadatele, kterým je město Plzeň. V parku bylo zatím vydáno na 4000 tištěných průvodců, organizátoři postupně dosud rozdali 24 tisíc Sportovních karet pro děti do 15 let, přičemž 2600 dětí již splnilo potřebné disciplíny a za vyplněnou Sportovní kartu obdrželo unikátní medaili Olympijského parku Plzeň. Obrovského zájmu se těší všech 54 sportovišť, největší nápor zažívají sektory jezdeckých, bojových a střeleckých sportů a sektor sportů pro hendikepované.

„Olympijský park Plzeň jsme koncipovali jako projekt pro celou rodinu, návštěvnost ukazuje, že to bylo správně. První víkend přilákal 17 tisíc lidí, stejně tak tisíce lidí přicházely v další dny, a to i přes poměrně deštivé a chladné počasí. Už tak půl hodiny před otevřením parku se tvoří u vchodu do sportovní části fronty,“ řekl primátor Martin Zrzavecký.

Podle sportovního manažera projektu Petra Hanzlíka jsou každý den na maximum vytíženy všechny sportovní sektory, nával je u všech disciplín. „Od sportovních klubů mám reakce v tom smyslu, že zájem je skutečně značný, dle jejich slov je to doslova ‚masakr‘, míněno v dobrém,“ řekl Petr Hanzlík. Velkým lákadlem je možnost svézt se na koních, vyzkoušet si trampolíny s výskokem až do čtyř metrů, děti láká boxerský ring, v sektoru střeleckých sportů simulovaná střelba i lukostřelba, in-line bruslení, lezecká stěna a další. „Návštěvníci si zkoušejí i handbike, učí se ovládat sportovní vozíky hendikepovaných, které jsou odlehčené, mají těžiště níže, učí se základy florbalu a basketbalu na vozíku,“ přiblížil Petr Hanzlík. O něco menší zájem byl pouze o wakeboarding a paddleboarding, a to kvůli chladnějšímu počasí, lidé se „nechtěli namočit“.

„Spokojeni s návštěvností jsme i ve vztahu k doprovodnému programu. Se svými koncerty úspěch slavil Semtex, Michal Šindelář, i přes špatné počasí Bára Zemanová, X Cover, největší zástupy fanoušků měl v parku Adam Mišík. Denně také máme minimálně tři bývalé i současné olympioniky a další významné sportovce na diskuzích s veřejností, byla tu například Barbora Kodedová, David Křížek, Miroslav Varga a Barbora Horáčková, Ilona Hlaváčková – Kudrnáčová, Přemek Švarc, Jiří Mužík, Jan Kůrka, proběhla autogramiáda hráčů FC Viktoria Plzeň,“ přiblížila Jana Komišová, vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně. Velmi sledované je také například show Techmanie, lidé též přichází na nejzajímavější přenosy s účastí českých sportovců.

Z nuly na 730 fanoušků se za týden dostal facebookový profil Olympijský park Plzeň, na dalších profilech Plzeň žije zdravě, město Plzeň a Plzeň 2015 sleduje události v Olympijském parku Plzeň celkem 35 tisíc lidí. Z každého dne vzniká video, dostupná jsou na facebookovém profilu Olympijského parku Plzeň i facebooku města Plzně. Velký ohlas také vyvolala ranní cvičení, projekt nazvaný Vstávej s Olympijským parkem Plzeň, kdy každé ráno přichází do části Fan zóny areálu parku zdarma skupinově cvičit v průměru 50 Plzeňanů.

Olympijský park Plzeň bude v provozu do 21. srpna, o víkendu je otevřen již od 12 hodin, přes týden od 16 hodin a ve středu od 13 hodin.  V sobotu 13. srpna nabídne mimo jiné od 17:30 besedu s házenkářem Vladimírem Jarým, členem stříbrného týmu ČSSR na letní olympiádě v Mnichově v roce 1972, koncert muzikantské dvojice Karolíny Jägerové a Martina Fialy od 20:30 hodin, vystoupení dětí z Pohybového studia J &A od 19 hodin i program Animánie neboli dílnu animačních technik, a to od 14 do 18 hodin. Program Animánie nabídne i neděle 14. srpna, od 14 do 15 hodin zahraje kapela Mundo SESSIONS specializující se na latinsko-americký pop rock, od 17 hodin zahraje plzeňsko-pražská devítičlenná kapéela TOGETHER preferující alternativní rock a od 20:30 sedmičlenná kapela CZECH FLOYD snažící se o co nejvěrněji provedení písní od Pink Floyd. Osobností Olympijského parku Plzeň bude v neděli od 18:30 hodin Věra Štruncová-Linhartová, bývalá československá volejbalová reprezentantka a účastnice olympijských her v Mexiku v roce 1968, připraveno je i povídání s triatlonistou Janem Řehulou, držitelem bronzové medaile z olympiády v Sydney v roce 2000.

V sobotu a v neděli se také lidem otevře pět dalších víkendových sportovišť, a to TJ Lokomotiva Plzeň, Jachetní klub Plzeň při Velkém boleveckém rybníku, Slavia VŠ Plzeň, Atletický stadion města Plzně a Armádní střelecký stadion Lobzy + golfové odpaliště.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *