Nepomuk zahajuje turistickou sezónu Dnem otevřených dveří památek a muzeí

Letošní turistickou sezónu v Nepomuku zahájí Den otevřených dveří památek a muzeí  v sobotu 14. dubna. Už v  8 hodin startují  regionální farmářské a řemeslné trhy na náměstí A. Němejce. Tradiční doprovodnou součástí každého trhu je živé hudební vystoupení. V čase trhů se také koná pravidelné divadelní představení pro děti. Tentokrát  hrají The Dixie Hot Licks a pohádka O Smolíčkovi začíná od 10 hodin v Městském muzeu a galerii Nepomuk.

Také letošní  „Otvíráme Nepomuk!“ nabízí běžně nepřístupné interiéry historických staveb: věž kostela sv. Jakuba Většího, bývalou kapli Božího těla, historické podzemí, dvůr arciděkanství, barokní chalupu č. p. 30, sklepy Na Knárovce, měšťanský dům U Petrů, Ateliér-K v Rodném domě Aug. Němejce a další působivá místa. Vydat se můžete i na komentované prohlídky s průvodci, shlédnout vystoupení hudebníků i válečníků z časů dávno minulých a seznámit se s historickými řemesly.  Ochutnejte moravská vína, rybí speciality nebo kuchyni našich babiček.
Zúčastnit  se můžete i křtu nové knihy a výstavy Luďka Krčmáře Poutní místa na Nepomucku, případně si zahrát s dětmi poznávací kvíz a získat odměnu!

Program:

  • Farmářské trhy – pravidelný potravinový a řemeslný trh na náměstí A. Němejce s živou hudbou (hraje populární plzeňská trad-jazzová skupina The Dixie Hot Licks). Cca 25 stánků s kvalitními regionálními potravinami. (8:00-12:00)
  • Keltský tábor, starověká řemesla a klání bójských válečníků na dvoře arciděkanství. V místě dnešního Přesanického náměstí je archeologicky doloženo osídlení z období Keltů – doby Halštatské (500BC) (12:00-17:00)
  • Gotická hudba v podání skupiny Quercus (13:00-16:00)
  • Dobroty od Nepomuckých kuchařinek, rybího grillu U Rybaříka, vinotéky Vinil či minipivovaru U Šenkýřů
  • Křest knihy a zahájení výstavy Luďka Krčmáře Poutní místa na Nepomucku v Městském muzeu a galerii
  • a další drobná překvapení na jednotlivých zastaveních

Foto město Nepomuk

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *