Na Špičáku je rekordní výška sněhu, všechny sjezdovky jsou v nejlepší kondici

Rekordní výšku sněhové pokrývky, srovnatelnou se zimou v sezoně 2005/2006, má v těchto dnech šumavský Ski&Bike Špičák. “Na sjezdovkách leží mezi 80 až 110 centimetry. Letos patříme mezi pár českých areálů, ke kterým byla příroda opravdu štědrá a nemůžeme si na sněhový příděl zatím vůbec stěžovat,“ říká k aktuálním podmínkám provozní ředitel Ski&BikeŠpičák Vladimír Kasík.

Sjezdovky po pravidelných úpravách velkého množství v předchozích dnech napadaného sněhu a jeho slehnutí vydrží po celou dobu lyžování ve výborném stavu. „Z pohledu měst a níže položených míst je to asi dost těžko uvěřitelné, ale my na Špičáku zažíváme zimu, jaká tady dlouho nebyla,“ dodal Kasík.

V sobotu 27. i v neděli 28. ledna ve středisku nabízejí testování lyží (Rossignol), včetně závodních modelů, zdarma. Lyžaři budou potřebovat jenom průkaz totožnosti. Jinak se o víkendu opět nekonají žádná akce a všechny sjezdovky jsou volné bez omezení jenom pro veřejnost. Čekací doby na lanovku nejsou v pracovních dnech týdne vůbec žádné, o víkendu v řádu pár minut.

Ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *