NA SCÉNU! Festival muzikálových nadějí začíná na Malé scéně už 12. června

NA SCÉNU! To je výstižný název festivalu, jehož „nultý“ ročník chystá Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Od 12. do 16. června se na Malé scéně DJKT představí se svými inscenacemi absolventi několika českých uměleckých škol. „Chceme zahájit novou tradici – festival, který bude diváky seznamovat s nadějnými mladými interprety a zároveň původní domácí muzikálovou tvorbou,“ říká umělecký šéf muzikálu DJKT Lumír Olšovský.

Festival zahájí 12. června v 18 hodin muzikál mladých brněnských autorů „Figarka“. Hudební spektákl Divadla na Orlí brněnské JAMU čerpá inspiraci z Beaumarchaisovy Figarovy svatby, slavné komedie plné nástrah, intrik a nedorozumění. Ve středu 14. června mohou muzikáloví nadšenci zhlédnout bláznivou revui „Jeptišky“ v podání studentů Mezinárodní konzervatoře Praha. Jeptišky,které se staly druhým nejhranějším off-broadwayským muzikálem v historii, nabízí nejen skvělá hudební a taneční čísla, ale především velkou porci zábavy. Absolventi Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze přivezou 15. června do Plzně koncertní show„Já půjdu dál“, tedy průřez největšími hity posledního století za doprovodu živého orchestru. Dramaturgie koncertu je sestavena z písní spadajících do různých žánrů i hudebních období s akcentem na populární hudbu posledních let. Poslední festivalový večer bude patřit muzikálu „Krvavá Henrietta“v nastudování Pražské konzervatoře. Příběh lásky a vraždy odehrávající se v Paříži roku 1914 bude na Malé scéně k vidění 16. června.

Doplňkovou součástí programu festivalu je inscenace původního českého muzikálu Marilyn (Překrásné děcko), nastudovaná muzikálovým souborem DJKT. Před tímto představením se také uskuteční slavnostní předávání výročních Cen magazínu Musical-opereta.cz.

Všechna hostující představení začínají v 18 hodin, pouze „Krvavá Henrietta“ v 17 hodin. Vstupenky v ceně pouhých 90 Kč lze zakoupit ve všech pokladnách DJKT a v síti Plzeňská vstupenka.

Michaela Svobodová

 

 

Program:

FIGARKA

Lukáš Janota, Petr Štěpán, Miroslav Ondra

Divadlo na Orlí – Divadelní fakulta JAMU v Brně

Kdo by neznal všehoschopného sluhu Figara, jeho milou Zuzanku či záletného hraběte Almavivu? Za více než 230 let od doby, co byla poprvé uvedena na jevišti, pobavila BeaumarchaisovaFigarova svatba mnoho generací a dočkala se také spousty dalších verzí a úprav. Skvělá komedie plná lásky, nástrah, intrik a nedorozumění se stala inspirací také pro zbrusu nový hudební spektákl s písničkami Lukáše Janoty. A proč vlastně název Figarka? Ani Mozartově opeře nikdo jinak neřekne. A hlavně: jako vždycky se ukáže, že největším intrikánem není ani tak slovutný Figaro, nýbrž jeho snoubenka a budoucí žena Zuzanka – prostě Figarka.

  1. června 2017 v 18 hodin na Malé scéně DJKT – vstupenky zde

 

JEPTIŠKY

DGoggin

Mezinárodní konzervatoř Praha

Máte chuť na dobrou polévku? Máte náladu na skvělou muzikálovou komedii? Máte dobré srdce a chcete podpořit sestry z Hobokenu? Přijďte na Jeptišky! Zábavná muzikálová revue nabízí nejen skvělá hudební a taneční čísla, ale především velkou porci zábavy! Autor Jeptišek Dan Goggin se původně domníval, že napsal muzikálovou komedii, která pobaví přátele a pár platících diváků navíc, Jeptišky se však nakonec staly druhým nejhranějším off-broadwayským muzikálem v historii.

  1. června 2017 v 18 hodin na Malé scéně DJKT

 

JÁ PŮJDU DÁL

Absolventi Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka

Šest mladých talentů hudební a divadelní scény, z nichž většinu mohou plzeňští diváci znát i z jejich působení v DJKT, představují průřez největšími hity posledního století za doprovodu živého orchestru. Dramaturgie koncertu je sestavena z písní spadajících do různých žánrů i hudebních období s akcentem na populární hudbu posledních let. Třetí ročník tohoto galakoncertu bude velkou hudebně-taneční show.

  1. června 2017 v 18 hodin na Malé scéně DJKT

 

KRVAVÁ HENRIETTA aneb Jedno jaro v Paříži

Jan F. Fischer, Oldřich Daněk

Pražská konzervatoř

Podkladem pro muzikál Krvavá Henrietta se stala skutečná událost z jara roku 1914. Manželka ministra financí Francouzské republiky HenrietteCailloux zastřelila v redakci vlivného deníku Figaro jeho editora Gastona Calmetta. Údajně na obranu svého manžela, o němž Figaro otiskl nepravdivé informace. Byla obviněna z vraždy, ale za čtvrt roku osvobozena. Příběh lásky a vraždy posloužil Oldřichu Daňkovi k napsání duchaplného textu o jednom báječném jaru v Paříži, plném volnosti a svobody, ale i mocenských ambicí.

  1. června 2017 v 17 hodin na Malé scéně DJKT

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *