Na jaře dorazí na Malou scénu Metropolu další folkové legendy v čele se Slávkem Janouškem či Malina Brothers

Jarní cyklus folkových koncertů Na návštěvě u Nezmarů odstartuje na Malé scéně Metropolu v Českých Budějovicích v polovině února. Celkově program nabídne pět rozmanitých koncertů.

  1. 2. Malina Brothers

Bratři Malinové jsou hudební mazáci. Banjista Luboš (Druhá Tráva), kytarista Pavel (Žalman a spol.) a houslista Josef (Monogram) spojili v roce 2010 síly a vdechli život vlastní kapele. Doplnil je kontrabasista Pavel Peroutka ze Spirituál kvintetu a společně vyrazili na tuzemská pódia. Už dvakrát se také zastavili ve studiu, aby natočili řadové desky. Na druhé z roku 2015 spolupracovali s Charliem McCoyem, který hraje na foukací harmoniku. Tento muzikant má za sebou hraní s Bobem Dylanem, Johnny Cashem či Elvisem!

  1. 3. Slávek Janoušek a Luboš Vondrák

Oblíbený tuzemský písničkář Slávek Janoušek zahraje na Malé scéně společně s kytaristou Lubošem Vondrákem, se kterým tvořil úspěšný tandem v 80. letech, přičemž se ke spolupráci vrátili v roce 2009. Slávek Janoušek má na kontě žánrové klasické desky Kdo to zavinil či Odkud jdeš a kam. Hrál s Karlem Plíhalem, Samsonem Lenkem či Vlastou Redlem. Bezesporu se jedná o kultovní osobnost českého folku.

  1. 4. SEMTAM

Známá kapela vychází z tradičního bluegrassu, ale nebojí se jít vlastní cestou, což fanoušci kvitují již více než 35 let. Specifikem souboru je velmi výrazný zpěv, ostatně za mikrofonem v SEMTAM vždy stáli úžasní zpěváci. Za zmínku stojí, že v kapele figurovala i Pavlína Jíšová.

  1. 5. Neřež

V pořádku, Nad tebe není, Podivín… To jsou oblíbené skladby, které Neřež stále zapojují do svých koncertních setlistů. Nezapomínají ale ani na původní skupinu Nerez, která se rychle dostala do povědomí českých folkových fanoušků. Právě z jejího repertoáru se fanoušci mohou těšit například na Já s tebou žít nebudu nebo Za poledne.

  1. 6. Lokálka

Tragedy country. Tak svůj styl nazývá skupina Lokálka z Hradce Králové. Ostatně jmenovalo se tak i její debutové album z roku 1992. Lokálka je dlouholetá stálice české country. Její koncerty jsou energické, zábavné a plné krásných skladeb. Kapela také neustále točí nové nahrávky – poslední je z roku 2015.

 

Předprodej abonentek na celý cyklus bude zahájen 11. prosince na koncertě Poutníků, poté již budou k dostání přímo v Metropolu. Cena je 1100 korun. Samozřejmě bude možné zakoupit vstupenky i na jednotlivá vystoupení. K dispozici budou vždy měsíc před samotným koncertem.

Václav Votruba

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *