Miriam Čížkovou v kostele sv. Jana Nepomuckého doprovodí Resonance a Jitka Chaloupková

 

Sopranistka Miriam Čížková vystoupí ve středu 18. dubna v kostele sv. Jana Nepomuckého na plzeňském Chodském náměstí na Koncertu duchovní hudby. Doprovázet ji budou pěvecký sbor Resonance a na varhany profesorka Jitka Chaloupková.

Těšit se můžete na skladby J. W. Mozarta, Ch. Gounoda, A. Brucknera, A. Vivaldiho a dalších světových umělců.

Vstupenky na koncert jsou v předprodeji na Plzeňské vstupence, ale můžete je vyhrát i v naší soutěži. Stačí správně odpovědět na otázku týkající se místa koncertu – kostela u Redemptoristů v Plzni. Kdy byl kostel sv. Jana Nepomuckého na rohu Klatovské ulice a Chodského náměstí v Plzni vysvěcen? Odpověď nám pošlete do 16. dubna na e-mailovou adresu obchod@ceskypohled.eu. Dva výherci dostanou po dvou vstupenkách na středeční koncert.

 

Miriam Čížková studovala  zpěv u Jaroslava  Buďárka  (Plzeň) a u  Anny  Vršínské  (Praha). Byla v angažmá v Divadle  J. K. Tyla  v  Plzni, kde  vystupovala  v  roli Marceliny  v opeře  Ludwiga  wan  Beethovena   Fidelio, v  operetě   Richarda   Heubergera    Ples  v   opeře   v roli  Hortensie  a  v  roli    Janky  v  Uherské  svatbě   Nico  Dostála.

Ve  Švédsku  vystupovala v roli  Rosiny  v  opeře  Gioacchina  Rossiniho  Lazebník  sevillský a  v  Německu  v roli  Královny noci v Kouzelné  flétně  Wolfganga  Amadea  Mozarta. Zúčastnila se mnoha  mezinárodních  interpretačních  seminářů.

Je  laureátkou  prestižní  Mezinárodní  pěvecké  soutěže  Franze  Lehára  v  Komárně.

V  současné  době  se  věnuje  hlavně  koncertní  činnosti  po Evropě (Berlin, Mnichovská filharmonie, filharmonie Oslo, filharmonie Stockholm, Goteborg, Kopenhamn, Helsinki, atd.)  a v České republice.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *