Milovníky divadla čeká 1. července v lochotínském amfiteátru Aida pod širým nebem

Velkolepý a unikátní scénický počin pod širým nebem se špičkovým pěveckým obsazením jako je Eva Urbanová, Paolo Lardizzone, Ivana Veberová či Ivan Marino. Milovníky divadla čeká 1. července v lochotínském amfiteátru Aida pod širým nebem. Ta bude pokračováním projektu Noc s operou, kterým v loňském roce Divadlo J. K. Tyla obohatilo program Plzně – Evropského hlavního města kultury 2015. Velkolepé operní gala se setkalo s nečekanou odezvou, původní kapacita 3000 míst musela být navýšena na 5000. V historii lochotínského amfiteátru, toho roku nově zrekonstruovaného, zazněla operní hudba poprvé.

Hlavní myšlenkou projektu je snaha vyjít s operou ven z tradičních divadelních budov, vstříc věrným divákům a oslovit diváky nové. První Noc s operou přinesla výjimečný zážitek nejen znalcům a milovníkům opery, ale popularizovala tento žánr i široké veřejnosti. DJKT tak nastolilo novou tradici. V letošním roce se podjalo náročného úkolu představit operu v její plné monumentalitě – a k tomu jistě nemohlo zvolit vhodnější operu než Aidu Giuseppa Verdiho.

Režisérem Aidy pod širým nebem je mladý šéf operního souboru Tomáš Pilař, jehož inscenace této opery je v současné době na repertoáru DJKT (premiéra 18. 10. 2014).

Režisér Tomáš Pilař k inscenaci Aidy v lochotínském amfiteátru říká: „Aida pod širým nebem nebude mít příliš společného s Aidou, kterou diváci mohou vidět ve Velkém divadle. Bude se jednat o zbrusu novou inscenaci, jež bude vytvořená jako monumentální, velmi působivá a efektní podívaná. Nejen pro ´fajnšmekry´ v oblasti opery, ale zejména pro diváky, kteří třeba s operou dosud zkušenosti nemají. Jsem přesvědčen, že bavit se bude úplně každý, kdo na tuto Aidu přijde. A že kromě hlubokého uměleckého zážitku si všichni odnesou i nezapomenutelný dojem z velkolepé show.

Scénografie je založená na principu architektury starověkého města, které bude vytvořeno z moderních materiálů.  Kromě kovových konstrukcí, po nichž se budou pohybovat akrobati, budou na scéně velkoplošné LED obrazovky, které budou zvětšovat živě snímaný děj odehrávající se před diváky. Dominantou scény pak bude monumentální LED obrazovka, na níž promítaný videoart Petra Hlouška bude doplňovat scénografii o další prostory.

Na představení se bude podílet personálně neobyčejně rozsáhlý aparát, více než 300 účinkujících. Kromě sólistického ansámblu, výrazně rozšířeného sboru a orchestru DJKT pod vedením šéfdirigenta Norberta Baxy se v inscenaci bohatě uplatní také baletní soubor DJKT. Dále se připojí externí dětský balet, tanečníci s ohněm, množství akrobatů a více než 100členný komparz, takže v průběhu představení bude stále na co se dívat.“

VSTUPENKY jsou v prodeji od 15. dubna v síti www.plzenskavstupenka.cz, na  www.djkt.eu nebo v předprodejích DJKT: Smetanovy sady 6 a Palackého nám. 30 (Infocentrum). Rezervovat vstupenky je můžno též na tel. číslech 378 038 185, o 378 038 186 a na e-mailové adrese:  vinsova@plzen.eu.

BONUS pro návštěvníky akce: Vstupenka = jízdenka. Diváci mohou využít vstupenku na Aidu ve všech dopravních prostředcích MHD v Plzni, a to od 19:00 do 24:00 h.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *