Martin Straka, Kateřina Emmons, Filip Jícha, Andrea Hlaváčková a další slavná jména v novém plzeňském kalendáři

Město Plzeň vydává svůj sportovní kalendář pro rok 2018 s portréty známých plzeňských sportovců. Zisk z jeho prodeje hodlá věnovat na podporu Nadačního fondu západočeských olympioniků. Kalendář obsahuje portréty Martina Straky, Romana Kreuzigera, Kateřiny Emmons, Karla Davídka, Michaela Krmenčíka, Andrey Hlaváčkové, Jana Šefla, Filipa Jíchy, Davida Křížka, Lenky Bernardové, Jana Řehuly a Kateřiny Skypalové. V prodeji bude od 15. prosince.

„Město Plzeň si velmi váží úspěchů sportovců z plzeňského regionu bez ohledu na to, v jaké době jich dosáhli. Před rokem 1989 získávali především medaile a uznání, finanční ohodnocení bylo nesrovnatelné se současností. Právě proto se aktivní sportovci a osobnosti sportovního života v Plzni rozhodli spolu s městem podpořit bývalé šampiony, o které se stará Nadační fond západočeských olympioniků,“ přiblížil radní města Plzně pro oblast sportu a podpory podnikání Petr Chvojka.

Celkem 12 snímků osobností pořídil Josef Adlt, plzeňský sportovec a fotograf. Zisk z prodeje kalendáře bude věnován právě Nadačnímu fondu západočeských olympioniků. Nadační fond západočeských olympioniků je soukromá iniciativa bývalých sportovců. Vznikl v roce 2011 a jeho cílem je podporovat západočeské sportovce, kteří ojedinělým způsobem v minulosti dokázali reprezentovat československé barvy na olympijských hrách, mistrovstvích světa, mistrovstvích Evropy či jiných světových soutěžích. Nadační fond pomáhá výhradně sportovcům, kteří jsou již v seniorském věku a dostali se do tíživé životní situace. Tito sportovci reprezentovali naši vlast bez jakéhokoliv nároku na finanční odměnu, která by je zabezpečila do budoucna.

“Za cenu 299 korun bude kalendář o rozměru A2 v prodeji v rámci adventních trhů na náměstí Republiky ve zvonici, a to od pátku 15. prosince do neděle 17. prosince 2017, dále pak v informačním centru na náměstí Republiky,” informuje mluvčí magistrátu Eva Barborková.

Repro MMP

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *