Kam za kulturou na Tachovsku na konci letošního a začátkem příštího roku

Konstantinovy Lázně – Silvestr disco party v MC Panteon. Silvestrovská párty. (pondělí 31.12., od 20 hodin)
Kostelec – Silvestrovský bál. Kulturní dům. K tanci i poslechu hraje DJ Puck. (pondělí 31.12., od 20 hodin)
Studánka – Silvestrovský bál se koná v pondělí 31. prosince v kulturním domě ve Studánce, o zábavu se postará kapela Tachmusic. (pondělí 31.12. od 20 hodin)
Konstantinovy Lázně – Skupina Babalet je označována jako průkopníci českého reggae. Přelomem v historii kapely byla smrt zakladatele, zpěváka Aleše Drvoty v roce 1987. Kapela přibírá konžského zpěváka Martina Tankweye, ale v roce 1997 ukončuje činnost. Po roce 2004 skupina obnovuje aktivitu. Nyní se představí v K. Lázních v hudebním klubu Panteon. (sobota 12. ledna, od 21 hodin)
Stříbro – Sváteční létání s halovými modely letadel a různých dalších létajících strojů pořádá v pátek 28. prosince Letecko modelářská klub Drápalík. Létání se tentokrát uskuteční v kulturním domě ve Stříbře, a to od 16 do 20 hodin. Zvána je i veřejnost. (pátek 28.12., od 16 hodin)
Stříbro – Výstava betlémů a jesliček z celého světa je k vidění v kostele Všech svatých ve Stříbře. Betlémy pocházejí ze soukromé sbírky a jsou z různých materiálů. (30.12., 1.1., 6.1., od 14 do 16 h.)
Tachov – Ptáci v zimě nespí. Tak se jmenuje exkurze, která má sraz v sobotu 29. prosince v zahradě Muzea Českého lesa v Tachově. Pro zájemce je připravena vycházka do okolní přírody s možností pozorování zimujících ptáků s odborným výkladem. (sobota 29.12., od 10 hodin)
Stříbro – Tradiční rozlévání novoročního punče začne 1. ledna v 15 hodin u stříbrské radnice. Na místě budou ke koupi také hrnečky s letopočtem a znakem města, pro děti je přichystaný teplý čaj. V 17 hodin bude ohňostroj. (úterý 1.1., od 15 hodin)
Černošín – Novoroční výšlap na Vlčí horu se uskuteční na Nový rok v Černošíně. Sraz je v tak zvané konírně – u průjezdu Městského úřadu. (úterý 1.1., ve 13 hodin)
Planá – Tradiční novoroční ohňostroj se uskuteční na Nový rok na náměstí Svobody v Plané. Chybět nebude svařené víno a občerstvení. Začátek je v 18 hodin. (úterý 1.1., od 18 hodin)
Halže – Krasová turistika Halže spolu s obecním úřadem Halže pořádají tradiční novoroční pochod Halžský trojúheník. Start je 1. ledna od 13 do 13.30 hodin před restaurací U dubu v Halži. Na trase je zajištěno občerstvení. (úterý 1.1., od 13 hodin)
Tachov – Vítáme nový rok se jmenuje charitativní akce, jejíž výtěžek půjde slečně, upoutané na invalidní vozík. Akce začne ve 13 hodin na tachovském náměstí, jako každoročně se bude dobrovolným přispěvatelům podávat gulášová polévka a svařák. O kulturní program se postará Tachovský dětský sbor. Akci moderuje David Petřík. Za peněžité příspěvky předem děkují štamgasti tachovské Restaurace U Štěpána – pořadatelé celé akce. (úterý 1.1., od 13 hodin)
Připravila Martina Sihelská

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *