Kam v neděli na výlet? Jednoznačně na hrad Švihov!

V rámci projektu Hradozámecké léto se v neděli 15. července na nádvoří vodního hradu Švihov uskuteční zábavní akce pro malé i velké, kterou přítomné provede moderátor Českého rozhlasu Plzeň Vladimír Šťovíček spolu s Patrikem Rozehnalem.

V průběhu odpoledne si návštěvníci užijí speciální prohlídky hradu s hercem a režisérem Ondřejem Kepkou, projížďky na koních, ukázky řemesel, soutěže a pestrý hudební program. Zazpívá například oblíbený Jakub Smolík nebo „Saxana“ Petra Černocká. Akce odstartuje ve 12 hodin a vstup na nádvoří hradu je zdarma.

Hudební program:

12:00-13:00 Jana Chládková a skupina PONTIAC

13:00-14:00 přímý přenos Českého rozhlasu Plzeň z vodního hradu Švihov

14:00-14:30 Jakub Smolík

14:30-15:00 Petra Černocká

15:00-15:30 Marcel Zmožek

15:30-16:00 Jana Chládková a skupina PONTIAC

„Projekt Hradozámecké léto je soutěží doprovázenou celkem osmi kulturními akcemi na hradech a zámcích Národního památkového ústavu. A my jsme moc rádi, že jsme se domluvili s kastelánem vodního hradu Švihov Lukášem Bojčukem a můžeme odpoledne pro naše posluchače uspořádat právě na ‘Popelčině hradu’,“říká manažerka komunikace Českého rozhlasu Plzeň Hana Plassová.


Soutěž Hradozámecké léto 2018

Hradozámecké léto je prázdninová soutěž regionálních stanic Českého rozhlasu pořádaná ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, do které je zapojeno 98 hradů, zámků, klášterů a zřícenin z celé České republiky.

V prostorách těchto objektů jev období od 1. 7. do 31. 8. 2018 umístěn stojan opatřený na jedné straně plakátem s logem soutěže a na druhé straně plakátem se stručnými pravidly. Úkolem účastníka soutěže je vyfotit se u plakátu s logem soutěže a tuto fotku zaslat na e-mailovou adresu hradozameckeleto@rozhlas.cz

Každou neděli (od 8. 7. do 26. 8. 2018, vždy mezi 13. a 14. hodinou) je losováno ve vysílání regionálních stanic – při přímém přenosu z vybraného hradu či zámku – ze všech došlých fotek 10 výherců, kteří obdrží speciální ceny s logem soutěže (batohy, trička, deky, chladící tašky, svítilny, termohrnky, termosky). Finálové slosování proběhne 2. 9. ve stejném čase a vzejdou z něj tři výherci hlavních cen:

  1. cena:
    Volná vstupenka pro dvě osoby na všechny objekty ve správě Národního památkového ústavu na turistickou sezonu 2019 + digitální fotoaparát
  2. cena:
    Zámecká večeře s Naďou Konvalinkovou + digitální fotoaparát
  3. cena:
    Noční prohlídka hradu spojená s číší vína + digitální fotoaparát

Kulturní akce Hradozámeckého léta 2018

Jako součást projektu Hradozámecké léto probíhá na vybraných objektech Národního památkového ústavu každou v neděli od 8. 7. do 26. 8. 2018 mezi 12. a 16. hodinou kulturní akce, která nabízí hudební vystoupení, speciální prohlídky hradu s osobnostmi Humoriády Českého rozhlasu, ukázky dobových řemesel a mnoho dalšího. Moderátorem je Patrik Rozehnal vždy spolu s kolegou z daného regionálního studia.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *