Jiří Raška, Tomáš Verner, Martina Sáblíková nebo Josef Rakoncaj na výstavě Česká zima v DEPO2015

České sportovní osobnosti a příběhy jejich slavných úspěchů připomene v kavárně DEPO2015 výstava ilustrací studentů ateliéru Mediální a didaktické ilustrace Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Jejich práce vedla přední výtvarnice Renáta Fučíková. Z rozsáhlého souboru ilustrací vychází v nakladatelství Albatros kniha Česká zima, kterou pokřtíme na vernisáží 8. února v DEPO2015. Zdarma přístupná výstava představí historii zimních sportů a osobnosti jako byli a jsou Jiří Raška, Tomáš Verner, Martina Sáblíková nebo Josef Rakoncaj.

 „Z původně školního projektu vznikl jedinečný soubor portrétů osobností i jednotlivých zimních sportů v takové kvalitě, že po doplnění o texty o něj projevilo zájem nakladatelství Albatros. Výstavu v DEPO2015 navíc obohatí drobnosti, které se do knihy nedostaly – originální hry, pexesa a kvarteta se zimními sporty, fotostěna se sportovci nebo animované pocty skokům Aleše Valenty nebo Tomáše Vernera,“ doplňuje k výstavě Renáta Fučíková.

Vernisáž výstavy se koná 8. února 2018 v 17:00 hodin, samotná výstava bude v depu vystavena jeden měsíc – od 9. února do 10. března a kryje se s termínem zimní olympiády v Pchjonchčangu.

 Renáta Fučíková je původně výtvarnice a ilustrátorka, která se postupem času začala věnovat i tvorbě autorských knih. Je nositelkou mnoha cen včetně několika Zlatých stuh nebo první ceny na Bienále ilustrací v Teheránu z roku 1997, na frankfurtském knižním veletrhu byla v roce 2011 nominovaná na prestižní Astrid LindgrenMemorialAward.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *