Hudební anketa Žebřík slaví 25 let. Letošní šestihodinová show špičkových českých muzikantů je už v pátek

Šestihodinová show špičkových českých muzikantů s následnou afterparty do ranních hodin – tak bude v pátek 9. března vypadat vyhlášení vítězů Hudebních cen Žebřík v prostorách DEPO2015. O udílení cen rozhodují už čtvrt století fanoušci, kteří i letos hlasovali prostřednictvím webu www.anketazebrik.cz. Moderátory večera budou Tomáš Hanák a Jitka Schneiderová, koncertně se představí Olympic, Michal Hrůza, Lenny, Wohnout, Honza Křížek a další.

Hudební anketě Žebřík, která letos slaví 25 let, vévodí s pěti nominacemi Tomáš Klus, po třech získali Ewa Farna, David Stypka, Divokej Bill a Mydy Rabycad. Poprvé za pětadvacet let trvání ankety přijede i legendární skupina Olympic.

Hudební fanoušci hlasovali v 1. kole od 1. do 31. ledna, v každé z deseti kategorií vzešlo pět nominovaných. Druhé kolo od 1. do 28. února určilo pořadí na 1., 2. a 3. místě a vítězové budou slavnostně vyhlášeni v Plzni.Do nominací se prosadili Tomáš Klus (v kategoriích Zpěvák, Skladba, Videoklip, Album a Akce roku), Ewa Farna, David Stypka, Divokej Bill, MydyRabycad, Dymytry, Kryštof, Vypsaná fixa, Imodium, Škwor, Slza, Support Lesbiens, Michal Hrůza, Lenny, Barbora Poláková, Dan Bárta, David Koller, Marpo, Aneta Langerová, Anna K., Žofie Dařbujánová, Guidi, Honza Křížek, Mirai a Pokáč. Tři nejlepší umělci v každé z desetikategorií si tradičně odnesou originální sošky z dílny renomovaného sochaře Václava Česáka.

„Budeme trochu rekapitulovat, proto jsme pozvali i kapely, které jsou součástí historie Žebříku, hlavně ale budeme bilancovat uplynulý rok, což je hlavní posláním ankety, takže se na pódiu DEPA2015 potkají dlouhodobě zavedené osobnosti s vycházejícími hvězdami naší hudební scény,“ říká ředitel Hudebních cen Žebřík Jarda Hudec, který stál u zrodu ankety.

 

Záznam slavnostního vyhlášení odvysílá Prima Cool v neděli 18. března po 21.30 hod.

Loňskými oceněnými byli Tomáš Klus, Ewa Farna, Michal Hrůza, Ivan Mládek, HentaiCorporation, Slza, Vypsaná fixa, Skyline, UDG, ThomArtway, Jelen, Ondřej Ruml, Aneta Langerová, Barbora Poláková, Barbora Mochowa, Lola, Hrady CZ, Kryštof kemp, Anděl páně 2, Anthropoid a Teorie tygra. (tz)

Na titulním snímku moderátoři večera Tomáš Hanák a Jitka Schneiderová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *