Gospel, hudba plná energie, přináší i do Plzně radost a naději. Peníze ze vstupného dostane Nadace pro transplantace kostní dřeně

Gospel je hudba plná energie, přinášející radost a naději. Koncerty Gospel (až) na dřeň pak jejímu poselství přidávají ještě jeden rozměr – výtěžek vstupného totiž připadne Nadaci pro transplantace kostní dřeně, která již více než dvě desetiletí pomáhá nemocným s onkologickým onemocněním krve. Koncert Gospel (až) na dřeň vystoupí v Plzni 15. dubna od 18 hodin – Betlémské kaple (ECM Maranatha), Husova 14.

Jubilejní 10. ročník tohoto ojedinělého projektu zahájí známý plzeňský sbor Touch of Gospel. Hlavním nositelem programu závěrečného večera pak bude velký sbor 70 účastníků gospelového workshopu, který pod vedením renomovaných dirigentů – zpěváka a pastora Davida Daniela z Londýna a zpěvačky a skladatelky Ruth Waldron – během víkendu nastuduje vystoupení sestavené z moderních gospelových písní.

Plné pódium i hlediště, živá kapela, nadšení a výborné hudební a pěvecké výkony – atmosféra těchto koncertů je neopakovatelná. Zveme veřejnost k přispění na dobrou věc výměnou za jedinečný zážitek!

Vstupné na závěrečný koncert workshopu: 150 Kč. Vstupenky na místě před koncertem.

Nadace pro transplantace kostní dřeně pomáhá již od roku 1992 po celé České republice nemocným s onkologickým onemocněním krve, zejména s leukémiemi a lymfomy, ale i s dalšími život ohrožujícími krevními chorobami. Hlavní oblastí podpory jsou dárcovství a transplantace krvetvorných buněk. Podporuje také zlepšování vybavení hemato-onkologických center a laboratoří, přispívá na vzdělávání, rozvoj vědy a výzkumu v oblasti hemato-onkologie a transplantační medicíny. Podporuje pacienty, kteří se díky své nemoci dostali do tíživé životní situace.

Gospel Train je spolek, který v České republice pořádá workshopy pro amatérské i profesionální hudebníky, kteří se věnují gospel music, dále koncerty a jiné akce s cílem podpořit gospel v České republice. Podporuje pěvecké sbory se zájmem o tento žánr a zprostředkovává informace o gospel music. (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *