Golf na místě bývalého dolu Silvestr u Sokolova vstupuje do nové sezóny s novinkami

Golfové hřiště v Sokolově, které patří díky skvělé poloze, přátelské atmosféře i perfektním službám k nejvyhledávanějším mistrovským hřištím v ČR, je připraveno na zahájení sezóny. Hotová je také přestavba restaurace u golfového areálu. Ta bude lákat návštěvníky ze Sokolovska, Karlovarského kraje i sousedního Německa na gastronomické zážitky pod taktovkou čtyř zkušených kuchařů, kteří mají za sebou dlouholeté působení v zahraničí.

„Náš golfový areál je výjimečný tím, že vznikl v místech, kde se historicky těžilo uhlí. Vytěžená krajina prošla rekultivací a získala novou podobu. Lidé ji tak mohli začít znovu využívat, a to prostředí je tady velmi příjemné. Rádi u nás přivítáme golfisty, kteří zde hrají léta a sokolovský golf je pro ně srdeční záležitostí, ale i nové hráče, zkrátka všechny golfové nadšence. Počítáme také s řadou turnajů, které během roku tradičně organizujeme a máme na ně velmi pozitivní odezvu, “ vysvětluje Barbora Štěpánková, jež má provoz celého areálu na starosti.

V místě, kde se nyní nachází golfové hřiště Sokolov, byl na konci 30. let minulého století otevřen hnědouhelný důl Silvestr. Těžební činnost na Silvestru byla ukončena v roce 1981. Společnost Sokolovská uhelná na svých pozemcích následně vystavěla golfové hřiště. Jednalo se o unikátní projekt využití vytěženého území, který navázal na sanační a rekultivační úpravy pozemků po těžbě hnědého uhlí. Podobu hřiště navrhla v roce 2002–2003 firma Städler Golf Courses německého architekta Christopha Städlera. Na jaře 2005 byla otevřena golfová akademie, jejíž součástí jsou krytá cvičná odpaliště, cvičné putting greeny a chipping green. Od léta 2005 bylo postupně uváděno do provozu zázemí hřiště, k němuž patří recepce, restaurace, bar, VIP salonek, letní terasa, prostory pro klubový život. Golfové hřiště v Sokolově se zařadilo svými parametry, designem i kvalitou mezi golfové klenoty mistrovských hřišť v ČR.

Zdroj: SUAS Group 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *