Film Křižáček uvedou na Finále Plzeň držitelé Českého lva – manželé Havlovi

Čerství držitelé Českého lva, manželé Irena a Vojtěch Havlovi, osobně uvedou na filmovém festivalu Finále Plzeň projekci filmu Křižáček. Právě za hudbu k tomuto snímku získali prestižní ocenění. 

Letošní 31. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se uskuteční od 19. do 24. dubna 2018. Do západočeské metropole opět přinese přehlídku aktuální české a slovenské kinematografické i internetové tvorby i ochutnávky z historie a zahraničních produkcí. Manželé Havlovi budou patřit mezi nejvýznamnější hosty festivalu, před uvedením filmu Křižáček navodí správnou atmosféru prezentací svojí hudební tvorby. O úvod k filmu se však postará širší delegace v čele s režisérem Václavem Kadrnkou.

Historické drama Křižáček patří mezi filmy, které si v poslední době vydobyly zasloužený respekt. Režisér Václav Kadrnka se inspiroval básní Jaroslava Vrchlického a vytvořil poetickou podívanou o putování malého Jeníka a jeho otce, rytíře Bořka, který chlapce zoufale hledá. V hlavní roli se představí Karel Roden. Křižáček zvítězil v hlavní soutěži Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech za rok 2017 a byl oceněn Cenou české filmové kritiky za nejlepší režii i Českým lvem za nejlepší hudbu, za níž originálním způsobem stojí manželé Havlovi. V minulosti vytvořili hudbu ke dvěma celovečerním filmům – Cesta pustým lesem a Hranice stínů. Vydali několik alb s autorskou relaxační a meditační hudbou a spolupracovali s řadou avantgardních umělců.

Projekce filmu Křižáček se uskuteční v neděli 22. dubna od 21 hod. ve Velkém sále Měšťanské besedy. (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *