Festival sportu se blíží – středa 22. června, OC Plzeň Plaza

Už třetí ročník Festivalu Sportu přinese opět den plný pohybu, sportu a dobré zábavy. V OC Plzeň Plaza a přilehlém parku se ve středu 22. 6. 2016 objeví téměř 50 sportovních stanovišť, kde si bude moci každý aktivně a na vlastní kůži vyzkoušet nejen tradiční, ale i méně obvyklé a neznámé sportovní discipliny. Na přípravě a realizaci akce se pod vedením českého reprezentanta v triatlonu Přemysla Švarce podílí celá řada plzeňských neziskových organizací, spolků a klubů. Vyvrcholením letošního Festivalu sportu bude bezesporu přivítání plzeňských sportovců kvalifikovaných na olympijské hry do Ria hejtmanem Plzeňského kraje a celorepublikový T-mobile Olympijský běh.

„Festival Sportu se snaží atraktivní a netradiční formou vzbudit pozornost a zájem o pohybové aktivity a sport. Na dosah centra města si každý může přijít vyzkoušet některou z desítek sportovních aktivit, dozvědět se zajímavé informace a tipy ke zdravému životnímu stylu a přitom se dobře bavit i díky doprovodnému kulturně-hudebnímu programu,“ uvádí ředitel akce Přemysl Švarc a dodává: „Festival Sportu chce nejen bavit, ale také motivovat k pravidelnému pohybu. Dává příležitost seznámit se a okusit tradiční i trendové sporty. Dětem může napovědět, jaký sport by je mohl nejvíce bavit.“

Dopolední program startuje už v 8.45 a bude věnován především dětem z mateřských, základních i středních škol, na své si ale i před polednem přijde rozhodně každý. Jednotlivá stanoviště, na nichž nebudou chybět exhibice, příležitost přímo oslovit známé sportovce nebo získat cenný suvenýr v podobě jejich podpisu při autogramiádách, budou čekat na zájemce až do 19 hodin.

Novinkou v programu Festivalu sportu bude T-mobile Olympijský běh. Pro účastníky jsou připraveny trasy na 5 (jeden okruh) a 10 km (dva okruhy) se startem v 18 hodin. Trať povede z areálu za OC Plaza Kilometrovkou, podél Lochotínské ulice a podél Mže ke Štruncovým sadům, kde se podél Tyršovy ulice a chodníku podél Mže stočí zpět do areálu za OC Plzeň Plaza. Chybět nebudou ani dětské závody na tratích od 540 metrů do 1,62 km. Ty startují od 16.30 do 17.30 na okruhu přímo v areálu.

V programu Festivalu Sportu opět najdeme bohatý taneční program. Hodinový blok tanečních a pohybových vystoupení uvede taneční flash mob, do kterého se mohou zapojit všichni zájemci, kteří se prostřednictvím Facebooku k účasti na události zaregistrují. Autorkou choreografie flash mobu je Dominika Metličková ze studia Fit dance art.

Ve 12 hodin začne v zadní části areálu za řekou celoodpolední Monte Carlo Roadshow, při které se představí kompletní řada vozů ŠKODA v provedení Monte Carlo. Připraveny jsou testovací jízdy i bohatý doprovodný program pro celou rodinu, jeho součástí bude např. BMX Biketrial show nebo Freestyle ropeskipping show.

„Festival Sportu je neziskový projekt určený pro širokou veřejnost. Jeho náplň je osvětová, prezentační, iniciační, nepřímo náborová a motivační. Zároveň se snaží podporovat místní sportovní subjekty možností neplacené prezentace jejich činnosti a jejich propagací v rámci celého projektu Festivalu Sportu,“ shrnuje význam akce ředitel Festivalu sportu Přemysl Švarc.

Celodenní vstupné činí pro děti 20 Kč, pro dospělé 50 Kč, ZTP a jedna osoba doprovodu mají vstup zdarma.

 

Dosud potvrzená sportovní stanoviště:

 1. Aerial hoop hrazda
 2. Atletika
 3. Basketbal
 4. Beach volejbal
 5. Bojová umění
 6. Canicross
 7. Crazy Bubbles
 8. Crossfit
 9. Cyklistika
 10. Česká házená
 11. Dětská atletika
 12. Florbal
 13. Florbal na elektrických vozíčcích (Powerchair hockey)
 14. Fotbal
 15. Frisbee
 16. Fyzioterapie
 17. Golf
 18. Házená
 19. Hokej
 20. Houpačky
 21. Hudební vystoupení
 22. Indoboard – stanoviště České spořitelny
 23. Jachting
 24. Karikaturista – nechte si na památku namalovat svůj portrét
 25. Koloběžky, oxelonboard
 26. Lakros
 27. Longboarding
 28. Lukostřelba
 29. Minigolf
 30. Monte Carlo Roadshow 2016
 31. Moxie – tanec
 32. Orientační běh
 33. Pétanque
 34. Plavání
 35. Pohyb 1P – zjišťování pohybových dovedností předškolních dětí
 36. Pole Dance
 37. Rugby
 38. Slackline
 39. Snowboarding
 40. Synchronizované plavání
 41. Šerm
 42. Taneční vystoupení
 43. Tenis
 44. Trampolína
 45. Triatlon
 46. Výstava motocyklů
 47. Vzpírání

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *