Druhý týden plzeňských Filmových nocí odstartuje Spalovač mrtvol

Letošní plzeňské Filmové noci zahájila pohádka, jejich druhý týden otevírá černá klasika. V pondělí 9. července je na programu Spalovač mrtvol, thriller Juraje Herze podle knihy Ladislava Fukse s Rudolfem Hrušínským v hlavní roli.

V úterý pak přijde na plátno další populární klasika, Pelíšky.

Na středu připravili organizátoři pohádku Panna a netvor – další dramatický snímek z režisérské dílny Juraje Herze, jenž tentokrát obsadil do titulních rolí Zdenu Studenkovou a tanečníka Vlastimila Harapese.

Po třech starších filmech přinese čtvrtek naopak letošní novinku: komedii Tomáše Svobody s Annou Polívkovou, Evou Holubovou a Bohumilem Kleplem Dvě nevěsty a jedna svatba.

Pátek je opět ve znamení rodinné pohody. Promítat se totiž  bude americký animovaný film o přátelství malé holčičky a velkého býka Ferdinand.

Sobotní večer pak potěší příznivce filmů natočených na reálném základu a fanoušky filmů válečných. Na programu je totiž Dunkerk, koprodukční snímek v režii Christophera Nolana, který se může pochlubit Zlatým Glóbem pro nejlepší film v kategorii drama a Zlatým Glóby pro režiséra a autora hudby.

Neděle 15. července bude patřit opět smíchu a animovaným postavičkám. Na plátno vtrhnou žluté bytosti stíhané strašlivým zloduchem. Promítá se totiž film Já, padouch 3.

Projekce Filmových nocí se konají v prostoru po bývalém DK Inwest a tento týden začínají ve 21:45 h.

Aktuální program Filmových nocí najdete na facebooku. (tz)
Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *