Do zoo přijde Mikuláš až zítra. Neměli byste u toho chybět!

Sobota 9. prosince bude Zoologická a botanická zahrada města Plzně jistě plná dětí. Od 15 hodin bude na statku Lüftnerka nadělovat Mikuláš. Zdejší expoziční kovárna se promění ve velké čertovské doupě. Zlobivé děti by se mu měly obloukem vyhnout. Naopak od Mikuláše dostane každý malý návštěvník dárkový sáček s dobrotami. Musí mu ale zazpívá kousek písničky nebo zarecitovat  básničku. Mikuláš rád předá i dárek od rodičů.

V závěru mikulášského programu kolem 16. hodiny se mohou všichni přítomní zúčastnit symbolického ukládání medvědů k zimnímu spánku. V doprovodu ošetřovatele si prohlédnou jejich podzemní kóje, v nichž budou zalezlí až do začátku března. Medvědí spánek je označován jako nepravý, poněvadž tělesná teplota se v jeho průběhu snižuje jen minimálně; spotřeba kyslíku je asi poloviční, ovšem tep může klesnout až o 75 procent.

O třetí adventní sobotě, a v Zoologické a botanické zahradě tentokráte poslední, zvou pořadatelé na výpravný živý betlém v podání žáků a přátel ZUŠ  Dobřany. Představení začíná na nádvoří statku Lüftnerka v 15 hod.

Na obě akce platí nezměněné mimosezónní vstupné.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *