Americká princezna rockového blues Sharrie Williams poprvé v Plzni. Svou živou show přiveze už v pondělí 10. září

Zpěvačka, která umí živé koncerty fantasticky. Jsou působivé a plné emocí. Sharrie Williams zazpívá v doprovodu kapely 10. září v plzeňské Měšťanské besedě pomalé bluesové balady i funky melodie v rockovém drivu.

Měšťanská beseda v Plzni je místem, kde se hudební fanoušci mohou pravidelně setkávat s osobnostmi, které hýbou současnou jazzovou, bluesovou či funky hudbou. První takovou událostí po letních prázdninách bude koncert americké zpěvačky Sharrie Williams, ne nadarmo přezdívané „princeznou rockového blues“. V pondělí 10. září tu společně s kapelou předvede svoji pověstnou koncertní show.

Zpívá blues, soul a gospel, do písní míchá funk i rock. V hlase Sharrie Williams uslyšíte vliv Koko Taylor, Etty James, Tiny Turner, Arethy Franklin i Billie Holiday. Její zpěv je vášnivý, líbezný i rozhněvaný. Sharrie ovládá obrovský rozsah hlasu a při zpěvu je vždy sama sebou. Několikrát byla nominována na Blues Music Award.

Pochází z Michiganu v USA a zpívat začala v 6 letech v chrámovém sboru. Ve 12 už se sborem jezdila na turné a nahrávala. Po gospelové éře začala pravidelně vystupovat s kapelou Wiseguys v renomovaných bluesových klubech v Chicagu. Odtud se vydali koncertovat do Evropy, kde na sebe okamžitě strhli pozornost. Vydali pět alb, která si vysloužila několik hudebních cen.

Nyní má Sharrie Williams kolem sebe výbornou mladou kapelu v čele se znamenitým Jamesem Owensem, s níž přijede do Plzně ukázat své pěvecké nadání.

Měšťanská beseda chystá také další koncerty špičkových muzikantů, které patří k tomu nejzajímavějšímu ze žánrů jazz, funk nebo blues. Varhaník českého původu a držitel ceny Grammy Ondřej Pivec do Plzně přijede 29. října s uhrančivou zpěvačkou Kennedy a jejich newyorskou kapelou Kennedy Administration zahrát moderní jazz s prvky R&B, hip hopu, soulu a pop music. 14. listopadu do Měšťanské besedy zavítá živoucí legenda a jedna z největších ikon současné jazzové hudby Chick Corea. Americký klavírista a skladatel bude hrát v Plzni úplně poprvé. A hned 15. listopadu se do Měšťanské besedy po čtyřech letech vrátí světová legenda funku, americký saxofonista Maceo Parker.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *